Bankacılık

Kamu bankaları 2022 güncel kredi faiz oranları! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredilerde ne kadar vade seçeneği sunuyor?

Bir süredir gözler TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamlarındaydı. Öte yandan bu veriler doğrultusunda açıklanacak olan emekli ve memur maaşı zamları ile birlikte bankaların kredi faiz oranlarında güncelleme yapıp yapmayacağı da merakla bekleniyordu.

Bankalar tarafından sunulan kredilerde uygulanan faiz oranları 2022 yılındaki şeklini almaya başladı. Kamu bankaları tarafından sunulan ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde faiz oranları belirlendi. Bununla birlikte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sunulan kredi türlerinde faiz oranları güncel halleri ile vatandaşlara sunulmaya başlandı…

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, Tüketici Kredisi’nde %1,55’ten başlayan faiz oranları uyguluyor. Ziraat Bankası konut kredisinde ise %1,29’dan başlayan faiz oranları sunarken, taşıt kredisinde kaskolu ise %1,61 ve kaskosuz ise %1,63 oranlarda faiz uyguluyor.

Vakıfbank Kredi Faiz Oranları

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank ise ihtiyaç kredisi kampanyasında %1,55’ten başlayan faiz oranlarını uyguluyor. Öte yandan Vakıfbank, Sıfır Konutlara Özel Sarı Panjur Konut Kredisi kampanyasında %1,20’den başlayan faiz oranları uyguluyor. Vakıfbank taşıt kredisinde ise %1,50’den başlayan faiz oranlarını sunuyor.

Halkbank Kredi Faiz Oranları

Halkbank ise ihtiyaç kredisi kampanyasında %1,58’den başlayan faiz oranlarını sunuyor. Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasında, %1,20’den başlayan konut kredisi faizleri sunuyor ve Halkbank Yeşilışık Taşıt Kredisi kampanyasında %1,59’dan başlayan faiz oranlarını sunuyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank İhtiyaç Kredisi Vade Seçenekleri

Ziraat Bankası 10 bin TL ihtiyaç kredisinde minimum 3 ay vade ve maksimum 36 ay vade seçeneği sağlıyor. Öte yandan Vakıfbank 10 bin TL ihtiyaç kredisinde minimum 3 ay ve maksimum 36 ay vade imkanı sağlarken, Halkbank ise 10 bin TL ihtiyaç kredisinde minimum 1 ay ve maksimum 36 ay vade seçenekleri sağlıyor. Başvuru şartlarını karşılayan vatandaşlar, kamu bankalarından başvuru sonucu anında kredilerine ulaşabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.