Bankacılık

Kamu bankasından enerji tasarrufunu sağlayan yeni kredi duyurusu: Yüzde 0,99 faiz karşılığında ısı yalıtımı kredisi çekebileceksiniz!

Halkbank mevcut kredi kampanyalarının arasına bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Kamu bankası Isı Yalıtımı Kredisi başlığı altında başvurulara açmış olduğu yeni kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

HALKBANK ISI YALITIMI KREDİSİ 2022

Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından birisi olan Halkbank, sunmuş olduğu avantajlı kredi hizmetlerinin arasına bir yenisini daha ekledi. Isı Yalıtım Kredisi başlığı altında başvurulara açılmış olan yeni kredi kampanyasının ayrıntıları, kamuoyu ile paylaşıldı.

Halkbank tarafından geliştirilmiş olan yeni kredi kampanyasının, enerji tüketimini azaltarak enerjinin daha verimli kullanılmasını ve sürdürülebilirlik çalışmalarına destek olunmasını amaçladığı bilgisi kaydedildi.

İhtiyaç kredisi kategorisi altında yer alan yeni yalıtım kredisinin üst limiti 50 bin TL ve aylık faiz oranı yüzde 0,99 olarak belirlendi. Banka ilgili kredi kampanyası kapsamında 60 aya kadar vade avantajından faydalanılabileceğini bildirdi.

HALKBANK ISI YALITIMI KREDİSİ AYRINTILARI

Halkbank 50 bin TL üst limit ile geliştirmiş olduğu yeni yalıtım kredisine ilişkin ayrıntıları paylaştı. Banka, kampanya kapsamında çekilecek olan kredinin kullanım alanları şu şekilde sıraladı:

  • Kapı ve çatı sistemleri
  • Yalıtımlı pencere doğrama sistemleri
  • Dış cephe mantolama
  • Zemin, duvar ve tavan yalıtımları

HALKBANK ISI YALITIM KREDİSİ BAŞVURUSU 20222

Kamu bankalarımızdan Halkbank tarafından geliştirilmiş olan 50 bin TL üst limitli, yüzde 0,99 faiz oranlı yeni ısı yalıtım kampanyası, yaşam alanlarında enerji tasarrufu sağlayabilmek adına yalıtım yaptırmak isteyen tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Vatandaşlar, söz konusu yeni kredi kampanyasından nasıl yararlanabileceklerini öğrenebilmek amacı ile kredi başvuru detaylarını araştırmaya başladı. Bu kapsamda resmi internet sitesi üzerinden yeni bir metin paylaşan Halkbank, kredi başvuru detaylarına ilişkin önemli bilgileri paylaştı.

Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmış olan ısı yalıtım kredisi başvuru seçenekleri detaylarına göre söz konusu kampanyaya yalnızca banka şubeleri aracılığı ile başvuru yapılabileceği bilgisi kaydedildi. Banka, kredi başvuru sürecine ilişkin daha detaylı bilgi almak isteyen tüketiciler için şu bilgileri sıraladı:

  • Site/ apartman yönetiminde olan konutlar için site/ apartman yönetiminin oy çokluğu ile karar alınması ve yönetim karar defterinin bankaya ibraz edilmesi gerekir.
  • Site/ apartman yönetimi altında bulunmayan konutlar için ilgili yaşam alanının mali olunması gerekir.
  • Site/ apartman yönetimi ya da kat maliki ile yalıtım hizmeti alınacak olan firma ile yalıtım anlaşmasının imzalanmış olması gerekir. Söz konusu anlaşmanın ise Binalardaki Enerji Performansı Yönetmeliği’nde yer alan Ek- 9 belgesi doğrultusunda hazırlanmış olması gerekir.
  • Yalıtım hizmeti karşılığında alınmış olan faturanın banka şubesine ibraz edilmesi gerekir. İbraz edilen belge sonucunda iki parça şeklinde kredi hizmeti alınabilir. İlk parçada kat maliki olunan alan için paya düşen yalıtım ücretinin yüzde 60’lık kısmı, ikinci parçada ise yalıtım işleminin tamamlanmasının ardından yalıtım şirketinden alınmış en az C sınıfı Enerji Kimlik Belgesi’nin bankaya ibraz edilmesi ile kalan yüzde 40’lık kısım alınabilir.
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.