BankacılıkEditörün SeçimiGündem

Karabağlar’daki satıldı; sırada Karşıyaka ve Konak’taki dükkanlar var! Vakıfbank, İzmir’de yalnızca 75 bin TL’den dükkan satışları gerçekleştirecek…

İcralık konut ve araç satışlarının daha yakından takip edilmeye başlandığı şu günlerde vatandaşlar, dükkan ve arsa gibi gayrimenkullerin satışlarını da yakından takip etmeye başlıyor. Özellikle son dönemlerde artan emlak fiyatlarının da etkisi göz önüne alındığında bankadan satılan gayrimenkullerde Katma Değer Vergisi’nin (KDV) talep edilmiyor oluşu vatandaşlara oldukça cazip fiyatlardan gayrimenkul alma imkanı tanıyor. İhale usulü satılan icralık gayrimenkullere teklif vermek için ise, bankalara bir teminat bedeli yatırmak gerekiyor. Öte yandan Vakıfbank, bu ay sadece 75 bin TL teminat ile İzmir’den dükkan satışı gerçekleştireceğini açıklamış bulunuyor.

VAKIFBANK’IN YENİ İŞYERİ SATIŞTA

Geçtiğimiz haftalarda İzmir ilinin Karabağlar ilçesinden bir işyeri satışı gerçekleştirmiş olan Vakıfbank, bugün ise, İzmir ilinin Karşıyaka ilçesinden bir işyeri satışı gerçekleştireceğini duyurdu. Hem dükkan hem de mağaza olarak kullanıma uygun olan bu işyerini Karşıyaka ilçesinin Şemikler mahallesinden satışa koyan Vakıfbank, işyerinin kullanım alanını ise, yayınladığı ilanda 101 metrekare olarak bildirdi. İhale başlangıç bedeli olarak 1 milyon 250 bin TL tutarını belirlemiş olan Vakıfbank, bu gayrimenkulün ihalesine katılım için ise, vatandaşlardan 75 bin TL talep ettiğini açıkladı.

VAKIFBANK’IN KONAK’TAKİ İŞYERİ HALA SATIŞTA

Bir süredir satışı gerçekleştirecek gayrimenkuller listesinde yer alan İzmir ilinin Konak ilçesindeki ofis için teklif verilmeye devam ediliyor. İzmir ilinin Konak ilçesinin İsmet Kaptan mevkisinde yer alan bu işyeri, alıcılarına 4 adet ofis sağlıyor. Toplamda 386 metrekarelik bir kullanım alanı sağlayan bu 4 adet ofisinin konumu da oldukça cazip bir bölgede yer alıyor. Yayınladığı ilan ile 4 adet ofis için tek bir fiyat isteyen Vakıfbank, bu ofislerin ihale başlangıç bedelini 4 milyon 600 bin TL olarak belirlemiş bulunuyor. Öte yandan Vakıfbank, bu ofisler için 276 bin TL teminat talep ediyor.

KARABAĞLAR’DAKİ OFİS 460 BİN TL’YDİ

Geçtiğimiz günlerde İzmir ilinin Karabağlar ilçesinin Cennetoğlu mahallesinden dükkan veya mağaza olarak kullanıma uygun bir işyeri satışa çıkarmış olan Vakıfbank, 65 metrekarelik bir kullanım alanı sunan bu işyeri için 495 bin TL ihale başlangıç bedeli belirlemişti. Bu ihaleye katılım için Vakıfbank’ın istediği teminat bedeli ise, 29 bin 700 TL olarak açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.