Kasım ayını kırmızıyla kapatmasına rağmen, Bitcoin 2021'de fiyatını ikiye katlıyor

Geçen Ekim ayında, hem aylık getiri hem de tarihinin en yüksek aylık kapanış fiyatı için rekorlar kaydettikten sonra, bitcoin fiyatı Kasım ayını %7'lik bir düşüşle kapattı. Bu düşüşe rağmen, bitcoin 2021'de şu ana kadar fiyatı ikiye katladı.

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

Yılın sondan bir önceki ayının başında, bitcoin (BTC) , Ekim ayında meydana gelen bir dönüm noktası olan aylık kapanış fiyatında tarihsel bir maksimum kaydettikten geldi . USD 61309 itibaren Kasım kapanış fiyatı USD 57.018 oldu CriptoNoticias fiyat endeksine göre,. Bu, %6,98'lik bir düşüşü temsil ediyordu.

Aşağıdaki tablo, 2013'ten bu yana bitcoin'in aylık getirilerini göstermektedir. Yılın ilk üç ayındaki büyük baskıyı, Nisan'dan Haziran'a kadar olan ardışık düşüşlerle karşılaştırmaktadır. Üçüncü çeyrek, Nisan-Haziran ayları arasındaki düzeltmenin ardından %55'e ulaşan fiyat artışında bir dönüşü temsil ediyor.

btc grafik

Fiyatın bu yıl şimdiye kadar iki katına çıkmasına ek olarak, dördüncü çeyreğin geçen döneminde fiyat %35 arttı. Yazma sırasında, bitcoin 58.960 dolar olarak fiyatlandırılıyor.

Bitcoin, geleneksel varlıklara daha fazla bağlı

eToro analisti Simon Peters, Kasım ayında bitcoin fiyatındaki düşüşü motive eden nedenler arasında, CriptoNoticias tarafından yorumlanan yorumlarda , fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında organik düşüşünden bahsediyor.

Öte yandan, CriptoNoticias tarafından bildirildiği üzere , COVID-19'un yeni bir varyantının motive ettiği yeni kısıtlamalar korkusu da fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Geçen hafta bitcoin düşüşü , ilk kripto para biriminin artan bir eşleşme eğilimini yansıtan geleneksel hisse senetleri ve endekslerde de meydana geldi.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber