Editörün SeçimiPara Piyasaları

Kırılır mı denen destek kırıldı, psikoloji bozuldu! Bitcoin için 20 bin dolar artık bir direnç!

Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili en büyük endişe gerçekleşti! 2017 yılında yaşanan boğa piyasasının zirvesi olan 20 bin dolar direnci az önce kırıldı! Yaşanan düşüşle son 24 saatteki düşüş yüzde 7’yi aşarak fiyatları 19 bin 400 dolar düzeylerine getirdi.

Pek çok kripto para analistinin çok kez paylaştığı 20 bin dolar psikolojik desteği Bitcoin’de kırıldı! Amiral kripto para birimi 19 bin 400 dolar düzeylerinde fiyatlanarak, 2017 boğasının ATH’ını altına sarktı. Sektörde endişeyi artıran bu gelişme sonrası gözler BTC hareketlerine çevrildi.

KRİPTO PİYASA DEĞERİ 1 TRİLYON DOLARIN ALTINDA!

Yaşanan son geri çekilme ile birlikte Bitcoin ve kripto para birimlerinin piyasa değeri de resmen eridi! Yaşanan boğa piyasasında 10 trilyon dolarlık piyasa değerine doğru yolculuk başladığına ilişkin tahminler yayımlanan kripto endüstrisinde an itibari ile piyasa değeri 885 milyar dolar seviyelerinde gerçekleşiyor.

20 BİN DOLAR SEVİYESİNİN ÖNEMİNE DEĞİNMİŞTİK!

Analistlerin 20 bin dolar desteğine önem verdiğini daha önceki haberlerimizde sizlerle buluşturmuştuk. Bitcoin’in mevcut trendi için önemli bir istatistiğin sonu olduğuna işaret eden bu kırılım, sektörün endişesini artırdı.

20 bin dolar seviyesi Bitcoin’in 2017 yılı ATH’ı! Daha önceki yıllarda ise BTC ayı piyasalarında hiçbir zaman bir önceki boğanın zirvesi kırılmadı. Yaşanan son düşüşle bir ilk gerçekleşti ve ilk kez Bitcoin, bir önceki ATH seviyesinin altında fiyatlanmaya başladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.