Klaytn (KLAY) Coin Nedir, Nereden Alınır ve Satılır? KLAY Projesi Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Klaytn (KLAY) Coin yatırımcıların gözde altcoin'leri arasında yer alıyor. KLAY Coin nedir, projesinin amacı nedir ve KLAY Coin geleceğine yönelik yapılan fiyat tahminlerini sizler için derledik.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Klaytn (KLAY) Coin Nedir, Nereden Alınır ve Satılır? KLAY Projesi Geleceği ve Fiyat Tahminleri
Klaytn (KLAY) Coin yatırımcıların gözde altcoin’leri arasında yer alıyor. KLAY Coin nedir, projesinin amacı nedir ve KLAY Coin geleceğine yönelik yapılan fiyat tahminlerini sizler için derledik.
Gazete Banka - Enis Mutlu

KLAY Coin kripto para yatırımcıları arasında en çok merak edilen altcoin’ler başında geliyor. Blockchain teknolojisini küresel anlamda daha benimsenir yapmak parolası ile yola çıkan Klaytn projesi, kısa sürede kurumsal yatırımcıların ilgisini çekti ve popülerlik kazandı. Gelecek vadeden Klay Coin projesi hakkında merak edilen her detayı ve uzman kuruluşların KLAY Coin fiyat tahminlerini sizler için haberimizde derledik.

KLAYTN (KLAY) COIN NEDİR?

Haziran 2019'da başlatılan Klaytn, blok zinciri teknolojisinin değerini iletmek için erişilebilir bir kullanıcı deneyimi ve geliştirme ortamı sağlayan halka açık bir blok zinciri platformudur. Platform, hem genel blok zincirlerinin (merkezi olmayan veri ve kontrol, dağıtılmış yönetişim) hem de özel blok zincirlerin (düşük gecikme süresi, yüksek ölçeklenebilirlik) en iyi özelliklerini verimli bir "hibrit" tasarım aracılığıyla birleştirir.

KLAYTN (KLAY) COIN PROJESİ NEYİ HEDEFLER?

Klaytn, Blockchain teknolojisini mikro girişimlerden kurumsal bölümlere kadar her tür kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor. Şirketin misyonu, blok zinciri aracılığıyla ademi merkeziyetçiliği küresel ölçekte kullanılabilir hale getirmektir. Buna ek olarak, proje şimdiden dünya çapında çok sayıda saygın markanın ilgisini çekerek hedeflerini gerçekleştirme noktasında başarısını kanıtlamayı başardı.

2018'in başındaki başlangıcından itibaren Klaytn, Blockchain'in kitlesel benimsenmesini en önemli hedefi olarak belirledi. O zamandan beri, proje halka açık bir blockchain ağı ve iş dostu bir gelişme oluşturdu. Çeşitli sektörlerdeki girişimcilerin ve işletmelerin son derece kullanışlı olmalarına yardımcı olmak için Bilgi Teknolojileri etrafında platform oluşturdu.

Klaytn, Blockchain'in tüm yenilikçi potansiyelinin yeni nesil ile açılacağına inanıyor. Teknolojisinin kilidini açtığı uygulamalar, hizmetler ve ürünler bu yeni uygulamaların kullanıcılarına benzeri görülmemiş fayda ve faydalar sağlamasına yardımcı oluyor. Klaytn'ın görüşüne göre, blockchain kütlesi bu şekilde organik, kullanıcı merkezli ve doğal bir süreçle bir sonraki evrimini tamamlayacak!

KLAYTN (KLAY) COIN KURUCULARI, GELİŞTİRİCİLERİ VE TARİHÇESİ

Jaesun Han , Klaytn blok zincirinin arkasındaki şirket olan GroundX'in kurucusu ve CEO'sudur. Han'ın doktorası var. Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü'nden elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Profesyonel kariyeri, dağıtık bilgi işlem konusunda kapsamlı araştırmalar yürüttüğü KAIST için doktora sonrası araştırmacı olarak başladı.

Girişimciliğe ilk atlayışı, Jaesun Han'ın Kore'deki ilk büyük veri ve bulut bilişim teknolojisi başlangıcı olan NexR'yi kurduğu 2007'de oldu. 2008'de Han, Bulut Bilişim Araştırmaları Konsorsiyumu'nun yönetim kurulu başkanı olarak göreve başladı. Kasım 2011'de Jaesun Han, KT Ucloud hizmetlerini teknik olarak desteklemeye adanmış bir şirket olan KT Cloudware'in CTO'su oldu. İş ve girişimcilik girişimlerinin yanı sıra, Jaesun Han aynı zamanda KAIST'te kredili bir yardımcı profesördür.

KLAYTN (KLAY) COIN NEDEN BENZERSİZDİR?

Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan Klaytn üzerinde kendi zincirinizi kolaylıkla kurabilir veya diğer zincirlere katılabilirsiniz; kriptografide uzman olmanıza veya blockchain teknolojisi hakkında derin bir anlayışa sahip olmanıza gerek yok. Son derece uzmanlaşmış bir teknik danışmana danışmaya gerek kalmadan, herkes kendi literatürüne göre Klaytn'de kendi token ekonomisi ekosistemini başlatabilir.

Çok çeşitli merkezi olmayan uygulamalardan (DApps) oluşan bir ekosistem olarak Klaytn, kullanıcılara ihtiyaçları için doğru uygulama türünü bulma veya geliştirme fırsatı sunar. Platformun merkezi olmayan yapısı nedeniyle, uygulama yayını kısıtlanmadığından, kullanıcıların önünde neredeyse sınırsız kullanım durumu vardır.

Klaytn, dijital varlık yönetimi, sanat koleksiyonu ve ticareti, oyun geliştirme ve merkezi olmayan borsalar dahil olmak üzere çok sayıda alanda DApp'leri destekler. Bu çok yönlülüğü nedeniyle Klaytn, Humanspace, Wemade Tree ve Piction Network gibi kurumsal yatırımcıların dikkatini çekti. Dikkatini çektiği kurumsal yatırımcılar göz önüne alındığında ise altcoin’in geleceğinin iyi bir yatırım potansiyeli barındırdığını düşünen çok sayıda yatırımcının bulunduğu gerçeği pek de şaşırtıcı olmamaktadır!

KLAYTN (KLAY) COIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Klaytn, sağlam bir merkezi olmayan güven sistemi üzerinde güvenilir bir iş platformu oluşturmak için birlikte çalışan, dünya çapında çok sayıda saygın markanın katılımıyla güvence altına alınmıştır. Klaytn, günümüzde işletmelerin ve girişimcilerin blok zinciri teknolojisini kullanarak değer elde etmelerini sağlar. KLAY Coin avantajlarını maddeler halinde aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Hizmet Merkezli

Blockchain Uygulamaları (BApp'ler), Klaytn'ın dünyasında birinci sınıf vatandaşlarıdır. Mikro girişimlerden kurumsal bölümlere kadar geniş bir mühendislik kitlesine hitap eden en yüksek performansı ve en üretken ortamı sunmaya çalışıyor. Düşük gecikmeli ağ yanıt hızı, güvenilir ancak güçlü işlem hacmi, Hizmet Zincirleri aracılığıyla esnek ölçeklenebilirlik ve son kullanıcılar için işlem ücreti sübvansiyonu dahil olmak üzere Klaytn özelliklerinin kombinasyonu ile BApp tasarımcıları, müşterileri için en iyi deneyimi sunmak için özgürleşecekler. Ayrıca, Klaytn ağının eski kurumsal varlıklarla (Enterprise Proxy aracılığıyla) sorunsuz birlikte çalışabilirliği, blok zinciri özelliklerini tekliflerine yeni entegre etmeyi planlayan ekipler için hızlı ilerleme sağlar.

Kullanıcı Dostu

Son kullanıcılar Klaytn dünyasının merkezindedir. Blockchain Uygulamalarının (BApps) toplu olarak benimsenmesini gerçekleştirme ve merkezi olmayan güvenin faydalarının topluluğun tüm üyeleri tarafından paylaşılmasını sağlamayı taahhüt eder. Bu taahhüt üzerine hareket etmek için, gerçek yaşam ihtiyaçlarını karşılamada daha iyi esneklik sunmak için hesap yönetimi kurallarını iyileştirmekten, kullanıcıları daha akılda kalıcı kılmak için kendi hesap adını seçme yetkisi vermeye kadar, blok zinciri benimsemeye yönelik engelleri bölmeyi ve aşmayı planlamaktadır.

Destekleyici kullanıcılar, kendi özel anahtarlarına bakmanın zorlu taleplerini azaltır. Kullanıcı deneyimi için gelecek planı, eski teknolojilerden tamamen ayırt edilemeyen blok zinciri kullanılabilirliği sunmaktır; blok zincirini görünmez kılmak ve böylece kullanıcı yolculuğundaki tüm sürtünme noktalarını ortadan kaldırmak!

Veri Analizi

Davranışlarını daha iyi anlamak için kullanıcı verilerini toplama, temizleme ve analiz etme yeteneği, büyük ölçekli hizmet operasyonlarında olmazsa olmazlardandır. Bununla birlikte, eski iş zekası ve veri analitiği araçları, blok zincir ağları gibi yüksek oranda dağıtılmış ortamlarda çok geçmeden ciddi sınırlamalarla karşı karşıya kalacaktır.

Klaytn, mevcut veri araçlarıyla daha sorunsuz birlikte çalışabilirlik sağlar ve yakın gelecekte Klaytn, BApp işlemlerini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış özel analizler sunacaktır. Klaytn'ın gelişmiş analitiği, aktif kullanıcı tabanı hesaplaması, saklama/kazasızlık analizi ve huni analizi gibi daha genel iş metriklerine ek olarak hesap türü profili oluşturma, ağ tıkanıklığı izleme, belirteç dağıtım takibi ve belirteç ekonomisi sağlık teşhisi gibi blok zincirine özgü özellikleri içerir.

Topluluk Odaklı

Klaytn, kullanıcılarının ve hizmet ortaklarımızdan gelen canlı geri bildirimlere dayalı olarak uygulanabilir bir yol haritası sunmayı planlıyor. Tamamlanan her yol haritası aşamasının sonucu teknik bir rapora kaydedilecek ve tüm Klaytn topluluğunun platformun performansını ve özelliklerini doğrulamasını ve anlamasını sağlayacak.

KLAYTN AĞI GÜVENİLİR Mİ?

Klaytn, iş kanıtı (PoW) ve hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmalarının dezavantajları olduğunu kabul eder. Bu nedenle ağ, Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) uygulayan bir İstanbul BFT'nin optimize edilmiş bir versiyonuna dayanır. Klaytn ayrıca, Klaytn belirteç ekonomisinde anlamlı katkılarda bulunan tüm katılımcıları telafi etmek için tasarlanmış bir katkı kanıtı (PoC) sunar.

Bu fikir birliği mekanizmalarını birleştirerek Klaytn, çok yönlü, merkezi olmayan bir ortam elde eder ve blok doğrulayıcıların görevlerini yerine getirmeleri için teşvik edilmesini sağlar. Sadece bu değil, blok zinciri, bu hibrit fikir birliği yaklaşımıyla kullanıcıları için kurumsal kullanıma hazır ve hizmet merkezli bir ortam olma misyonunu başarıyla yerine getiriyor.

KLAYTN (KLAY COIN) DOLAŞIM MİKTARI NEDİR?

Tanımlanmamış bir maksimum arz ve mevcut toplam 10.527.368.819 KLAY token arzı ile Klaytn blok zinciri, kripto meraklıları arasında popülerlik kazanıyor. Mevcut dolaşımdaki arz 2.448.059.130 KLAY jetonudur. Her yeni blokta, yeni verilen KLAY ve blokta kullanılan işlem ücretlerinin toplamı (topluca blok ödülü olarak adlandırılır) toplanır ve önceden belirlenmiş orana göre aşağıdaki üç hedef hesaba dağıtılır. Klaytn Governance Council arzın %'34’ini alır, blok zinciri konsensüsü arzın %54'ünü daha alır ve kalan %12'si Klaytn İyileştirme rezervine (KIR) tahsis edilir.

KLAYT (KLAY) COIN GELECEĞİ

KLAY Coin şimdiden kurumsal yatırımcıların gözde projeleri arasında yerini aldı. Her türlü kullanıcıya Blockchain teknoloji hizmeti sunmayı amaçlayan proje, küresel ölçekte merkeziyetsizliği erişebilir kılmayı hedeflemektedir. Klaytn ekosistemine katılmak için yüksek tecrübe istenmemesi de altcoin yatırımı için önemli bir artı olarak görülüyor. Humanspace, Wemade Tree ve Piction Network gibi kurumsal şirketlerin projeye ve yerel token’ine olan ilgileri ise portföylerde KLAY Coin tutmak isteyen yatırımcıları motive ediyor.

KLAYTN (KLAY) COIN FİYAT TAHMİNLERİ

Önemli kripto para uzmanları, KLAY Coin’i yatırım yapılabilir görüyor ve portföylerde yer alabileceği noktasında fikir veren önemli fiyat tahminlerinde bulunuyor. KLAY Coin 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025 fiyat tahminleri için kurum bazında paylaşılan analizleri aşağıda sizler için paylaştık.

Wallet Investor KLAY Coin Fiyat Tahmini

Wallet Investor analistleri, KLAY Coin’i iyi bir uzun vade yatırım aracı olarak tanımlıyor. Analistler bir yılda fiyatının 2,785 dolara çıkabileceğini altcoin için uzun vadede tatminkar kazançların elde edilebileceğini savunuyor. Analistler 2026 yılı KLAY Coin fiyat tahminini 7,615 dolar olarak paylaşarak ciddi beklenti içinde olduklarını açık etmektedir.

Crypto News Z KLAY Coin Fiyat Tahmini

Crypto News Z analistleri, uzun vadede KLAY Coin’de iyi bir getiri potansiyeli görüyor. KLAY Coin fiyatı için 2026 yılı fiyat tahminini 15,259 dolar olarak paylaşan analistler, 1 yıl sonra altcoin’de 7,800 dolar seviyesinin görülebileceğini öngörmektedirler.

Price Prediction KLAY Coin Fiyat Tahmini

Prize Prediction analistleri algoritmik tahminde bulundukları KLAY Coin için astronomik rakamlar öngördü! 2022 yılı için 2,73 dolarlık beklenti paylaşan analistler, KLAY Coin fiyatını 2023 yılında 4,09 dolar ve 2024 yılında 5,77 dolar olarak bekliyor. 2025 yılı için 8,41 dolarlık hedef belirlenen altcoin’de, her geçen yıl prim kazanılması bekleniyor.

KLAYTN (KLAY) COIN HANGİ BORSADA?

KLAY Coin Binance, Gate.io, Bithumb, OKEx, Coinone ve Bittrex borsalarında listelenmektedir. Sıralanan borsalardan KLAY Coin alabilir ve satabilirsiniz.

KLAY COIN NASIL ALINIR?

KLAY Coin satın almak için ilk olarak altcoin’in listelendiği kripto para borsalarında hesap açmanız gerekir. Binance, Coinone, Gate.io, Bittrex ve OKEx gibi kripto para borsalarında hesap açılışını tamamlamanız ardından doğrulama işlemlerini gerçekleştirin ve hesabınıza para gönderin. Hesabınıza para göndermenin ardından ise ücretsiz hesap açtığınız borsanın alım ve satım ekranını kullanarak KLAY Coin satın alabilirsiniz. KLAY Coin yatırımınızı kısa vadede değerlendirmek için borsadaki cüzdanınızda tutabilir, daha uzun vadeler için donanım cüzdana aktararak saldırı riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

KLAY COIN MADENCİLİĞİ YAPILABİLİR Mİ?

Evet, yapılabilir. Ethereum'un blok madenciliği süresi 15 saniye iken, Klaytn işlemi tek bir saniyede tamamlıyor. Ground X, blok madenciliği süresinin kısalmasının, Klaytn'un 20 ETH türüne kıyasla saniyede 3.000 işlem gerçekleştirmesine neden olduğunu söyleyerek token’in artısını paylaştı.

KLAYTN’U BINANCE’TAN SATIN ALABİLİR MİYİM?

Binance, Klaytn'u bir piyasa veya limit satın alma emri olarak satın almanızı sağlar. Piyasa emirleri Klaytn'u piyasa fiyatından, genellikle anında satın alır. Limit emirleri yalnızca Klaytn belirttiğiniz fiyata düşerse uygulanır.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN