Bankacılık

KOBİ’ye özel 100 milyon dolarlık banka desteği geldi: 5 yıl vadeli krediye nasıl başvurulur?

Türkiye İş Bankası kaynaklı olarak Asya Altyapı Yatırım Bankası ile 100 milyon dolar değerinde 5 yıl vadeli kredi anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Küçük ve Orta ölçekli işletmelere özel olarak finansman kaynağı oluşturacak yeni bir sermaye elde edilmiş olundu.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SUNACAK!

Ağustos ayı itibariyle başlatılan sürdürülebilir odaklı kampanyalar çerçevesinde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile beraber uluslararası finans kurumu aracılığı ile toplamda 227 milyon dolar tutarında ek kaynak sağlandı. KOBİ’lerin finansmana yönelik ihtiyaçlarını destekleyebilmesi adına ülke ekonomisine bu önemli bir kaynak sunacak.

KREDİ ANLAŞMASININ FAYDASI NE OLACAK?

İş Bankası ile Asya Altyapı Yatırım Bankasının imzalamış olduğu bu yeni sözleşme ile KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu uzun vadeli ekonomik destek sağlanmış olunacak. İş Bankası Genel Müdür yardımcısı Gamze Yalçın konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Enerji fiyatları gittikçe yükseliyor. Tedarik zincirlerinde kırılmalar meydana geliyor. Salgın sürecinde ekonominin meydana getirdiği mevcut ekonomik konjonktür alınacak uzun vadeli kaynakla beraber KOBİ’lere önemli bir finansman oluşturacak” dedi.

“FARKLI İSTİHDAM İMKANLARI OLUŞACAK!”

Finansman kaynağı arttıkça farklı istihdam imkanları da oluşmuş olacak. Yalçın: “Uluslararası piyasalara bakıldığında İş Bankasına duyulan güven ortada. Banka işbirliği içerisinde olduğu finansal kuruluşlar arasına Asya Altyapı Yatırım Bankasını katmış olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Gelecek dönemlerde ilişkilerin daha da güçlendirilerek devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

AIIB: “İŞ BANKASI İLE UZUN VADELİ İŞBİRLİĞİ BAŞLANGIÇ”

Öte yandan KOBİ’lere kredi kullanım fırsatı sunan Asya Altyapı Yatırım Bankası Genel Direktörü N.Haider: “Uluslararası ekonomide Covid Salgınının etkileri ile beraber sağlanan kaynak üye ülkeler ve partner kuruluşların ek destekleriyle beraber büyük bir kararlılıkla ve kapasiteyi artırarak devam ettiriliyor. İş Bankası ile uzun vadede yapılan işbirlik doğrultusunda bunun bir başlangıç olduğunu” vurgulayan Haider; “Dünya ekonomisinin içinde bulunduğu zor koşullar fark ediliyor. Türk ekonomisinin esas altyapısını oluşturan KOBİ’lere destek vermek ve Türkiye’deki en büyük özel banka ile işbirliği içinde olmaktan dolayı memnuniyeti duyuyoruz” dedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.