Bankacılık

Kamu bankalarının konut kredilerinde uygun faiz oranlı kampanyaları belli oldu!

Yeterli nakit parası olmayan ve ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların uygun faiz oranlı konut kredisi fırsatlarını araştırıyor. Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizinde peş peşe indirimlere gitmesinden sonra birçok banka bir karar almış ve kredi faiz oranlarında ürün ve vade tablosuna göre 100 baz puana kadar değişen oranlarda indirimlere gitmişti. 

Kasım ayında gerçekleşen bu indirimler sonrası, kamu bankaları da konut kredilerinde indirimlere gitmişti. Konut kredi faizlerinde gelen indirimler sonrasında birçok banka uygun oranlarda faiz fırsatları sunmaya başladı.

Kamu Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vadeleri

Kamu bankaları, TCMB’nin faiz indirimi kararı sonrasında gelen faiz güncellemeleri ile birlikte uygun şartlarda konut kredilerini sunmaya başladı. 

Ziraat Bankası Konut Ürün Paketinde maksimum 120 aya kadar vade seçeneği ve %1,20’den başlayan faiz oranları sunuyor. 

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi kampanyasında ve Halkbank Hesaplı Evim Kredisi kampanyasında %1,20’den başlayan, 120 aya kadar vade seçenekleri ile konut kredileri sunuyor. 

Kamu bankalarında konut kredilerinde 1 milyon TL’nin altındaki tutarlarda %1,20’den ve 1 milyon TL’nin üzerindeki tutarlarda ise %1,29’dan başlayan faiz oranları uygulanıyor.

Yapı Kredi ve ING Bank Konut Kredisi Vadeleri ve Faiz Oranları

Özel bankalar arasında yer alan Yapı Kredi bankası 120 ay vadede 100 bin TL konut kredisinde %2,11 faiz oranı uyguluyor. Yapı Kredi bankasında konut kredisinde maksimum 1 milyon TL kredi desteği veriliyor ve banka, kredilerde maksimum karşılama oranını %80 olarak belirliyor. 

Bir diğer özel banka olan ING Bank ise konut kredilerinde %2,14 faiz oranı uyguluyor. ING Bank konut kredisinde maksimum 120 ay vade seçeneği ve 1 milyon TL’ye kadar kredi imkanı sağlıyor. ING Bank da konut kredisinde maksimum kredi karşılama oranını %80 olarak belirliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.