Konut Kredisindeki Düşüş Devam Ediyor! Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren bankaların konut kredisi kampanyaları sürüyor. Kredi faiz oranlarında indirimler yaparak güncelleme yapan tüm bankaları yazımızda bulabilirsiniz.

0
99
Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları
Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Özel bankaların başlattığı konut kredisi faiz oranları yarışına kamu bankaların da dahil olmasıyla birlikte ev satın alırken konut kredisi kullanacakları sevindiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankaların kıyasıya rekabetinde konut kredisi faiz oranları ortalamasında da ciddi düşüş yaşandığı görüldü. Bankaların rekabetinde Vakıfbank müşterilerine sunduğu Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası’nda uyguladığı %1,49 faiz oranıyla en uygun konut kredisi veren bankaların zirvesinde yer almayı sürdürüyor. 2019 Temmuz ayı itibarıyla kamu ve özel bankaların güncel konut kredisi faiz oranları hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Özellikle son dönemde artan konut fiyatları ve bankaların müşterilerine sundukları konut kredisi ürünlerinde yüksek faiz oranları kullanmaları sebebiyle ev satın almak isteyen kişiler, hayallerini bir süre daha ertelemek zorunda kalmıştı. Bu kapsamda konut satışlarını yeniden hareketlendirmek adına faaliyetlere başlayan özel bankalar, peş peşe konut kredisi kampanyaları yaparak uyguladıkları faiz oranlarında indirime gitmeye başladı. Bununla birlikte kamu bankaları da beklenildiği gibi bu yarışa ortak oldu. Ekonomide sağlanmaya çalışılan güven ortamı enflasyon oranları ile birlikte konut kredisi ürünlerinde uygulanan faiz oranlarını da etkilemeye başladı.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşmeye Devam Ediyor

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere bir süre önce oldukça yüksek bir seviyede müşterilere sunulan konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimlerle birlikte faizler biraz daha makul seviyelere kadar gerilemiş durumda. Önümüzdeki süreçte de söz konusu indirimler ile beraber konut kredisi faiz oranlarında düşüşün süreceği öngörülüyor.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel ve kamu bankaları, uygun faiz oranları üzerinden müşterilerine konut kredisi kullandırma hizmetini sürdürüyor. Bu bağlamda bankaların resmi internet siteleri üzerinde yer alan konut kredisi kampanyalarında uygulanan faiz oranlarını şu şekilde görüntülemek mümkün oluyor:

  • Vakıfbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,49
  • T.C. Ziraat Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,50
  • Halkbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,53
  • ING Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,54
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,55
  • ICBC Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,57

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here