Kredi Alamayanlar İçin Alternatif Bankalar Listesi

0
188
kredi alamayanlar için banka önerisi
kredi alamayanlar için banka tavsiyesi

Kredi alamayanlar için banka önerisi 2019 yılında güncellenmiş olup listeye birçok banka dahil edilmiştir. Kredi çekemeyenler için kredi imkânı tanıyan bankalar bulunmaktadır. Ancak bu bankalar sundukları krediler için alt ve üst limitler belirlemişlerdir. Kredi almak isteyen ancak birçok nedenden dolayı bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlara Denizbank, Şekerbank, QNB Finansbank ve Akbank gibi bankalar tarafından kredi imkânı tanınmaktadır.

Kredi Alamayanlar İçin Banka Önerisi Araştıranların Kredi Alamama Nedenleri Nedir?

Kredi alamama nedenleri 2019 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından düzenlenmiştir. Birçok vatandaş hali hazırda bulunan borçları ve düşük kredi notları gibi nedenlerden dolayı bankalardan kredi çekememektedir. Kamu ve özel bankalar kendilerinin belirlediği kurallar çerçevesinde vatandaşlara kredi imkânı tanıyabilmektedir. Ancak çoğu banka düşük kredili vatandaşlara da kredi imkânı vermektedir.

Düşük Kredi Notu Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Düşük kredi notuna sahip olan vatandaşlar birçok bankadan kredi alabilmektedir. Ancak bu bankaların kredi miktarları oldukça düşük olup sadece bireysel kredi çekebilmektedirler. İhtiyaç kredisi başlığı altında düşük kredi notuna sahip vatandaşlara da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ancak bazı kamu bankaları düşük kredi puanı olan vatandaşların kredi başvurusunu onaylamamaktadır.

Kredi Notu Aralıkları Nedir?

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen kredi puan aralıkları bulunmaktadır. Belirlenen kredi puanlarının altında kalanlar düşük kredili olarak isimlendirilmektedir.

Kredi Notu Aralıkları ve Risk Grupları

BDDK tarafından belirlenen Findeks kredi notu aralıkları şu şekildedir:

 • 1700 ve 1900 puan arası çok iyi olarak isimlendirilmektedir. Bu puan aralığına sahip vatandaşlar istedikleri bankadan kolaylıkla kredi çekebilmektedir.
 • 1500 ve 1699 puan arası iyi olarak isimlendirilmektedir. Bu puan aralığında bulunan vatandaşlar da kolaylıkla kredi çekebilmektedir.
 • 1100 ve 1499 puan arası az riskli olarak isimlendirilmektedir. Bu grubun içinde genellikle devlet memurları ve orta gelirli bireyler yer almaktadır. Bazı bankalar az riskli gruptan kefil isteyebilmektedir.
 • 700 ve 1099 puan arası orta riskli grup olarak isimlendirilmektedir. Orta riskli gruba dahil olan vatandaşlardan 2 kefil ve ipotek ya da rehin istenebilmektedir.
 • 0 ve 699 puan arası ise bankaların kredi vermekten çekindiği en riskli grubu oluşturmaktadır. Bu gruba kredi veren bankaların sayısı her geçen yıl artış gösterse de belli kural ve şartlar çerçevesinde düşük miktarlarda kredi verilmektedir. Bu gruptan ise çoğu banka; ipotek, kefil ve teminat istemektedir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu yükseltme için öncelikle banka ile olan ilişkinin daha aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Uzmanların tavsiyelerine göre düzenli ödeme ve otomatik ödeme talimatı gibi işlemler bankaların vatandaşlara güvenini arttırmaktadır. Ayrıca bankalara yapılacak ödemelerin erkenden ya da belirtilen tarihler içinde hızlıca yapılması da önem taşımaktadır. Ancak kredi notu yükseltme işlemi hızla sonuçlanan bir işlem değildir ve süreç birkaç yıla kadar uzayabilmektedir.

Düşük Kredi Puanı Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Düşük kredi puanı olanlara kredi veren bankalar 2019 yılında güncellenmiş olup listeye birçok banka daha eklenmiştir. Düşük kredi notuna sahip vatandaşlar birçok bankaya düşük miktarlarda bireysel ihtiyaç kredisi başlığında kredi başvurusu yapabilmektedir.

Başvuru Yapabileceğiniz Bankalar

Düşük kredi puanı olan vatandaşlara kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • N Kolay Kredi
 • Aktif Bank
 • Burgan Bank
 • Fiba Banka
 • QNB Finans Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası

Tarafından kredi notu düşük olan vatandaşlara düşük miktarlarda kredi imkânı tanınmaktadır.

Fiba Banka Kredi Çekemeyenlere Kredi İmkanı 2019

Fibabank kredi alamayanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Fiba Banka aracılığı ile düşük miktarlarda bireysel ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Fiba Banka tarafından düşük kredili vatandaşlara verilen kredi için belirlenen üst limit 10 bin Türk Lirasıdır. Fiba Bank tarafından belirlenen vade uzunluğu ise en fazla 24 ay olarak kabul edilmektedir.

Fiba Banka Tarafından Kredi Başvurusunda Talep Edilen Belgeler

Fibabank düşük kredili vatandaşlara ipotek ve kefil göstermeleri şartı ile kredi vermektedir. Ancak herhangi bir gelir belgesi talep etmemektedir. Fiba Banka tarafından istenen bir diğer evrak ise gayrimenkul tapusudur. Eğer yok ise araç ruhsatı gibi kişinin malvarlığına dair belgeleri güvence olarak talep edebilmektedir.

Burgan Bank Kredi Alamayanlara Kredi İmkanı

Burgan Bank düşük kredililere kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Burgan Bank tarafından 48 ay vade ile verilen bireysel ihtiyaç kredisi için herhangi bir belge talep edilmemektedir. Ancak faiz oranları alınan miktara göre belirlenmektedir ve en düşük faiz oranı ise yüzde 1,80’den başlamaktadır. Burgan Bank aracılığı ile kredi çekemeyen vatandaşlar kredi başvurusu yapabilmektedir.

N Kolay Kredi ile Kredi Alamayanlara Müjde

N Kolay Kredi, kredi alamayan vatandaşlara kredi imkânı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Aktif Bank’ın internet şubesi olan N Kolay Kredi, birçok vatandaşa kredi imkânı tanımaktadır. Kredi başvuruları için üst limiti 30 bin Türk Lirası olarak belirleyen N Kolay Kredi, en fazla 48 aya kadar vade yapılmasına olanak tanımaktadır.

N Kolay Kredi ve PTT Kredisi

N Kolay Kredi PTT Kredisiolarak da bilinen bir girişimde bulunmuştur. Aktif Bank’ın internet şubesi olan N Kolay Kredi üzerinden onaylanan krediler PTT üzerinden alınabilmektedir. Aktif Bank ve PTT iş birliği neticesinde kredi almak daha kolay bir hale gelirken vatandaşlar da herhangi bir bankaya bağlı kalmak ve hesap açmak zorunda kalmamaktadır. Ayrıca Aktif Bank’a bağlı ATM’ler aracılığı ile de kredi alınabilmektedir.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi puanı öğrenmek isteyen vatandaşlar kendi bankalarından bunu öğrenebileceği gibi ücretli servisler aracılığı ile de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan talep edebilmektedir. Kredi notunu öğrenmek isteyen vatandaşlara Akbank, Yapı ve Kredi Bankası, Garanti Bankası, T. C. Ziraat Bankası, ING Bank, Deniz Bankası ve Türkiye İş Bankası gibi bankalar tarafından hizmet sunulmaktadır. Ayrıca Findeks kredi notu gibi başlıklar altından da Findeks kredi puanı kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Akbank kredi notunu öğrenmek isteyen Akbank müşterileri Akbank’ın mobil uygulaması aracılığı ile kredi notlarını kolayca öğrenebilmektedir. Bankanın Direkt uygulaması üzerinden başvuru ve nakit ihtiyaç başlığı altından kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

SMS ile Kredi Başvurusuna İzin Veren Bankalar

SMS ile kredi başvuru yapılmasına izin veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar aracılığı ile yapılan kredi başvurularında herhangi bir belge talep edilmemektedir. İpotek, kefil ve teminat gibi güvenceleri de istemeden direkt olarak kimlik numarası ile yapılan başvuruları kabul eden bankalar bulunmaktadır.

Hangi Bankalara Başvuru Yapılabilir?

SMS ile kredi başvurusu yapılmasına izin veren bankalar şu şekildedir;

 • Akbank
 • N Kolay Kredi
 • Ziraat Bankası
 • Aktif Bank
 • Denizbank
 • Şeker Bankası
 • Garanti Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • QNB Finans Bankası

SMS ile başvuru alan bankalar arasında yer almaktadır.

Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019

Herhangi bir belge talep etmeden kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar düşük miktarda kredi vermesi ile bilinmektedir. Belgesiz kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • Aktif Bank
 • Şeker Bank
 • QNB Finans Bankası
 • Odeabank

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here