Gündem

Kredi dosyası icraya düşen 25 milyon vatandaş zor durumda: Lüks arabalar, çiftlik hayvanları, işyeri patentleri icralık oldu

Ekonomik kriz süreci borcunu ödeyemeyen vatandaşları zor durumda bırakıyor. Devlet dairelerinde icra dosyaları katlanarak artış gösterdi. Elde edilen veriler icralık dairelerin dosya sayısının 25 milyonu ulaştığını ortaya koydu.

Elde edilen verilerde icra dosyaları arasında büyükbaş hayvanlar, fabrikalar ve çiftlikler yerini alıyor. Net olarak rakamlar ortaya çıktı. Çoğu patentli kurum ve markanın icra yolu ile önümüzdeki 2 ay içerisinde satışının yapılacağı söyleniyor.

İCRALIK OLAN O YERLER VE SAYILARI

Ülke geneline bakıldığında çoğu konut, arazi yeri, işyeri, apartman, çiftlik, turistik tesis ve fabrika alanları icra yolu ile satışa sunuldu. Bu rakam 5 binin üzerine ulaştı. Sadece hisse senetleri değil kurumların patentleri ve markaların icra yolu ile satışa sunulacak olanlar listesinde yer aldığı da fark edildi.

Açıklanan rakamlarda şu kritik detaylar önem taşıyor. İcraya sunulan: tarım arazisi sayısı 2.200 adet, İşyeri 450 adet, Çiftlik 22 adet, Apartman 214 adet, Konut sayısı 1.863 adet, Turistik tesis sayısı 7 adet, Vasıta sayısı 232 adet, Fabrika, tesis makine ve cihazları 25 adet, Kurumsal patent davası 34 adet

1 MİLYON 150 BİN TL’LİK DEV BÜYÜKBAŞ HAYVAN HACZİ!

Bireysel ve kurumsal pek çok kişi zor durumda kaldı. Özellikle üretim maliyeti arttığı için tarım sektöründe büyük bir bocalama ön plana çıkıyor. Borcunu ödeyemeyen üreticiler hayvanlarına tek tek satmak zorunda kalıyor ya da maliye tarafından haciz ediliyor. Son olarak Balıkesir’de alacaklı olan bir kişi üreticinin elinde bulunan 97 büyükbaş hayvanın haczini talep etti. Konu mahkemeye taşındı. Balıkesir 3. icra dairesi tarafından alınan haciz kararı ile büyükbaş hayvanlar usule yönelik satışa sunuldu. Haczedilen tüm hayvanlar için toplam 1 milyon 150 bin TL istendi. İhale ise 18 Ekim tarihinde gerçekleşecek.

ONLARCA LÜKS YAT, TEKNE, OTOMOBİL, GEMİ İCRALIK SATIŞTA!

Haczedilen hayvanların ülke içerisindeki sayısı gittikçe artıyor. Bir başka vaka ise Lüleburgaz’da yaşandı. 1.icra dairesi tarafından yapılan inceleme sonrası 6 adet sığırın icra yolu ile satışa çıkarılması kararı alındı. Sığırların toplam maliyeti 500 bin TL’yi buluyor.

Liste oldukça kabarık sadece hayvanlar değil fabrika alanlarında üretimi yapılan araçlar, iş makinaları, büyük firmaların ve markaların patentleri satışa sunuldu. Son olarak icra yolu ile 232 farklı lüks aracın satışı sunulduğu söyleniyor. Bu lüks araçların maliyeti ise 20 milyon TL’yi aşıyor. Onlarca yat, tekne, gemi araç kategorisinde icralık olarak satışa sunuldu.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.