Kredi kampanyaları başladı: Kamu Bankaları kredilerinde kış fırsatı!

Son dönemde kamu bankaları çeşitli kredi fırsatları sunmaya başladı. Bankalar başlattığı kredi kampanyalarını sizler için hazırladık...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tolgahan Sarıkaş

Artan enflasyon, yükselen döviz kurları ve değer artışı görülen altın fiyatları ile birlikte, piyasalarda vatandaşların alım gücü düştü ve konut fiyatları, taşıt fiyatları ve zorunlu ihtiyaçların fiyatları ciddi oranlarda yükseldi. Artan fiyatlarla birlikte daha net hissedilen ekonomik zorluklarda vatandaşlar bankaların sağladığı kredi türlerine başvurmaya başladı. Ancak bu alanda kış aylarını bekleyen vatandaşlar için kamu bankalarından müjdeler geldi.

Kamu bankalarının kış kampanyalarında sunduğu kredilerde, hangi bankanın hangi kredi türünde fırsat sunduğu araştırılıyor. Bu noktada Vakıfbank’ın faizsiz sunduğu ihtiyaç kredisi, Halkbank’ın sunduğu konut kredisi ve Ziraat Bankası’nın sunduğu taşıt kredisi dikkatleri çekiyor. İşte kamu bankalarının kış kampanyalarında sunduğu kredi fırsatları…

Vakıfbank’tan Faizsiz 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Vatandaşların acil ihtiyaçları için anında başvurabileceği bir kredi türü olarak Vakıfbank, faizsiz 5 bin TL limitli ve 6 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Vakıfbank tarafından sunulan faizsiz, 6 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisini vatandaşlar yalnızca n11 sitesinden yapılacak olan alışverişler için kullanabiliyor. Dijital ihtiyaç kredisi olarak sağlanan bu kredi türü ile vatandaşlar kış için acil ihtiyaçlarını n11 üzerinden sağlayabilir.

Kamu Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev almak isteyen vatandaşların araştırdığı konut kredilerinde kamu bankaları düşük oranlı faiz sunmaya devam ediyor. Konut kredilerinde faizlerin düşmesi ile birlikte 3 kamu bankası da müşterilerine düşük faizli kredi vereceğini açıkladı. Bununla birlikte konut kredilerinde bu 3 banka arasından %1,20 ile en düşük faiz oranını Halkbank sunuyor.

Öte yandan Vakıfbank ve Ziraat Bankası da %1,29 oranında faiz oranı sunuyor. Ancak Vakıfbank ve Ziraat Bankası, “yeşil ev konut kredisi” kampanyası ile müşterilerine enerji kimlik belgelerine göre kredi sunacak. A sınıfı enerji kimlik belgesi olan konutlar için bu iki banka %1,25 faizli konut kredisi sağlayacak.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber