Bankacılık

Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Kredi borcu kapatma kredisi 2019 yılında devlet destekli bankalar başta olmak üzere, pek çok banka tarafından verilmektedir. Ülke genelinde birçok kişinin kredi borcu sebebiyle icralık olmalarından ötürü, bu durumu engellemek amacıyla devlet destekli bankalar ve onları takip etmekte olan özel bankalar tarafından çeşitli kredi imkânları oluşturmaktadır. Bankaların talep etmekte olduğu kredi borçları, bankanın inisiyatifine göre 90 gün daha uzatılmaktadır. Ancak 90 günün sonunda ödenmemiş olan borçlar için devreye avukatlar girmektedir. Avukatların devraldığı kredi borçları için bir dönemden sonra icra takibi başlatılmakta ve borç sahipleri icralık olmaktadır. Vakıfbank gibi birçok banka da bu durumu engellemek amacıyla, düşük faizli kredi imkanları sunarak kişilerin icralık durumdan kurtulmasına yardımcı olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredisinin verileceği kişiler, bankalardan almış oldukları kredi borçları sebebiyle icralık olmuş ya da icralık duruma gelmek üzere olan kimselerdir. Çoğu banka tarafından bu türden kredi verilmese de özellikle devlet destekli bankalar tarafından, kredi borcunu kapatmak için kredi imkanı sunulmaktadır. Her kredinin türü ve miktarı farklı olduğundan, kredilerin kapanması için verilecek olan krediler, borç yapılandırması ile belirlenmektedir. Borç yapılandırma işlemi sonucunda, mevcut kredi borcunun kapanması için alınacak kredi için en uygun faiz oranını ve kredi imkanlarını sunan bankaya yönlendirme yapılmakta ve alınacak kredi miktarı hesaplanmaktadır.

Her bankla tarafından verilmeyen borç yapılandırma kredisini vermekte olan bankaların da müşterilerinde aradığı çeşitli kriterler bulunmakta ve ancak bu kriterlerin yerine getirilmesi sonunda kredi imkanı sunulmaktadır. Ancak bilinmelidir ki borç kapatma kredileri, genel olarak icra takibine borçlar için verilmektedir. İcra takibine girmiş olan borçlar için talep edilen kredilerin onaylanma olasılığı, diğerlerine göre daha düşük sayılmaktadır. Kredi kapatma kredisi için sunulmakta olan imkanlar, bireysel kişilerden ziyade tüzel kişileri kapsamaktadır. İcralık olan kredi borçları için kredi verileceği beyan edilmiş olsa da krediyi onaylama hakkı bankaya ait olduğundan, özel bankalar tarafından bu kredi taleplerinin kabul edilme olasılığı çok düşüktür. İcralık olmadan önce bu kredi imkanlarından faydalanarak, kara listeye düşme olasılığını ortadan kaldırmak ve takip sürecini engellemek gerekmektedir.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Borcu Kapatma Kredisi

Vakıfbank kredi kapatma kredisi vermekte olan devlet destekli bir banka olduğundan, sunmuş olduğu kredi için oldukça düşük faizler ve ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Ertelemeli kredi şeklinde alınmakta olan bu kredinin üst limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi kartı borçlarının kapatılması amacıyla verilmekte olan bu kredi için belirtilmiş olan vade süresi 18 aydır. Alınmış olan kredinin ilk taksitini, 3 ay sonra ödeme hakkı bulunmaktadır. Vakıfbank kredi kapatma kredisi için uygulanmakta olan faiz oranı %2,79’dan başlamakta olup, ödeme sistemi kredi sahibinin gelir düzenine göre belirlenmektedir. Her ay için eşit taksitlerle ödeme gerçekleştirme imkanı bulunurken, taksitler arasında değişiklik yapma imkanı da bulunmaktadır. Vakıfbank tarafından sunulan tüm borç kapatma kredi çeşitlerinin detaylarını öğrenmek için Vakıfbank şubeleri ziyaret edilmektedir.

TEB Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

TEB kredi borcu kapatma kredisi, diğer bankalara kıyasla farklı işleyişle verilmektedir. Diğer bankalardan farklı olarak, TEB kredi kapatma kredisi için mevcut borç TEB kredi kartına aktarılmakta ve bu şekilde borcun tamamı kapatılmaktadır. En fazla 10.000 TL kredi alma imkanı sunan TEB, vermiş olduğu borç kapatma kredisi için %2,25 oranında faiz uygulamaktadır. TEB kartına aktarılmış olan kredi borcu için herhangi bir komisyon ya da ücret ödenmezken, belirlenmiş olan faiz oranına masraflar dahil edilmemiştir. Borç taşıma işlemiyle gerçekleştirilmiş olan kredi kapama kredisinin ödenmesi konusunda, en fazla 12 aylık vade alma seçeneği mevcuttur. Vade süresinin tamamlanmasından önce kapatılacak olan borçlar için indirim alma hakkı bulunmaktadır. TEB tarafından verilmekte olan borç kapama kredisinin, 10.000 TL üzerinden yapılan değerlendirme ve detayları şu şekilde belirtilmektedir:

 • Vade Süresi: 12 Ay
 • Aylık Ödeme: 986,71 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 11.840,59 TL
 • Yıllık Toplam Maliyet Oranı: %2,7000
 • Aylık Toplam Maliyet Oranı: %37,6722

Halkbank Kredi Kapatma Kredisi

Halkbank borç temizleme kredisi, transfer şeklinde yapılmaktadır. Diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarının Halkbank’a taşınması sonucunda, mevcut borçları kapatmak mümkündür. “ Dost İhtiyaç Kredisi” kapsamında verilmekte olan bu kredi için Halkbank oldukça esnek ödeme koşulları uygulamaktadır. %1,91 oranındaki faizle verilmekte olan bu kredi için aylık ve yıllık toplam ödemeler oldukça düşük tutulmaktadır. En fazla 20.000 TL limitle alınmakta olan Dost İhtiyaç Kredisi için belirtilen detaylar şu şekildedir:

 • Vade Süresi: 60 Ay
 • Aylık Ödeme: 616,75 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 37.004,62 TL
 • Yıllık Toplam Maliyet Oranı: %2,2920
 • Aylık Toplam Maliyet Oranı: %31,2504

Ziraat Bankası Kredi Borcu Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası kredi kapatma kredisi, sadece kredi kartı borçları için verilmektedir. Bütün bankalara ait kredi kartlarının borçları için geçerli olan bu kredi ile 60 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Uygun faiz oranlarıyla verilmekte olan bu kredinin detayları, şu şekilde belirtilmektedir:

 • 24 aya kadar olan vadeler için belirlenmiş olan
  faiz oranı %1,10’dur.
 • 24 ay ile 60 ay arasında yer alan vadeler için
  belirlenmiş olan faiz oranı %1,20’dir.
 • Bu kredi sadece kredi kartı borçlarını
  kapsamakta olup, normal kredi borçları için geçerli sayılmamaktadır.

Akbank Kredi Kapatma Transfer Kredisi

Akbank kredi kapatma kredisi, sadece kredi kartına ait borçlar için verilmektedir. Akbank’ın kredi kartı olan “Axess” karta transfer edilmekte olan kredi borcunu, bu kart üzerinden temizlemek mümkündür. En fazla 12 ay vadeyle alınabilecek olan borç kapatma kredisi için uygulanmakta olan faiz oranı %2,25 olarak belirtilmekte ve bütün vadeler için sabit tutulmaktadır. En az 2 bin TL kredi alınabilirken, bu kredi için belirtilmiş olan en yüksek kredi miktarı, 20 bin TL’dir. Kredi için detaylı bilgi almak isteyen kişilerin Akbank şubelerine gitmesi ya da bankanın resmi internet sitelerini ziyaret etmesi gerekmektedir. Kredi borçlarının kapatılması amacıyla verilmekte olan bu kredinin detayları, şu şekilde belirtilmiştir:

 • Kredinin vade süresi 5 ay ile 12 ay arasında
  değişmektedir.
 • Her vade için belirlenmiş olan faiz oranı
  %2,25’tir.
 • Akbank’tan alınmakta olan borç transfer kredisi
  için herhangi bir ekstra ücret talep edilmemektedir.
 • Aylık olarak ödenen taksitlerde yer alan faiz
  oranlarının içerisine, vergiler ve çeşitli fon ücretleri de dahil edilmektedir.
 • Akbank borç kapatma kredisine başvurmak isteyen
  kişilerin; saat 09.00 – 15.00 saatleri arasında, Akbank şubelerine gitmeleri ve
  taleplerini bildirmeleri gerekmektedir.

Şekerbank Kredi Borcu Kapatma Transfer Kredisi

Şekerbank kredi kapatma kredisi, çeşitli bankalarda bulunan kredi kartı, bireysel kredi ve kredili mevduat hesaplarına ait kredi borçlarının kapatılması amacıyla hazırlanmış bir kredi türüdür. Aylık eko pakete sahip olan kişilerin faydalanma hakkı bulunan bu kredinin detayları, şu şekilde belirtilmektedir:

 • Kredinin vadesi 60 aya kadar çıkmaktadır.
 • Kredi 100.000 TL üstündeki borçlar için
  idealdir.
 • Kredinin faiz oranı %2,32 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi için 500 kredi tahsis ücreti
  kesilmektedir.
 • Banka tarafından gerekli görüldüğü durumlarda
  teminat ya da kefil talep edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.