Bankacılık

Kredi Kartı Başvuruları Reddedilenler Dikkat! Bu Yöntemlerle Kredi Kartı Sahibi Olabilirsiniz!

Türkiye’de kredi kartı kullanımı son yıllarda ciddi oranlarda artış gösterdi. Doğru kullanıldığında hayat kurtaran bir araca dönüşebilen kredi kartları, bilinçsiz kullanımlarda ise kişiyi ekonomik ve kimi zaman da hukuki yollardan oldukça zorlu durumlar içinde bırakabiliyor. Ancak birçok temel ihtiyacın zorlu koşullarda kolayca giderilebilmesi için bir ihtiyaç olan kredi kartları, bankalardan tarafından herkese verilmiyor. Bankalardan kredi kartı alamayan vatandaşlar, nasıl kredi kartı sahibi olabileceğini araştırıyor. Bu noktada kredi kartı alamayanların izleyebileceği bazı yollar mevcut. İşte detaylar…

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Kredi Kartı Neye Göre Veriliyor?

Kredi kartı alabilmek için ilk olarak kişinin 18 yaşından büyük ya da aile bireylerinin başvurusu gerekiyor. Yaş şartının sağlanmasıyla birlikte aylık ödemeler bankalar için çok önemlidir. Aylık ödemeler, kredi notunu doğrudan etkiler ve banka kredi notu düşük vatandaşlara kredi kartı vermeyebilir. Bu nedenle kişinin kredi kartı başvurusundan önce kredi notunu temizlemesi ve düzeltmesi gerekir. Şartları sağladıktan sonra alınacak kredi kartında üst limitin bütçeye uygun seçilmesi de ilerleyen dönemler için oldukça önemlidir.

Maaşımı Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor, Ne Yapabilirim?

Maaş aldığı bankadan kredi kartı alamayanlar neden kredi kartı sahibi olamadıklarını araştırıyor. Bu noktada bankanın maaş müşterisine kredi kartı vermemesinin birkaç nedeni olabilir. Müşteri kredi kartı üst limitine takılmış olabilir. Örneğin 5 bin TL maaşı olan kişi, 10 bin TL’den üst limitli bir kart için başvuruda bulunduysa, banka kredi kartı vermiyor olabiliyor. Öte yandan kişinin başka bir kredi kartı varsa ve maaş limitinin üzerindeyse de banka benzer şekilde kart vermiyor olabilir. Bir diğer yandan kırmızı kalem durumu söz konusu olabilir. Bu durumları yaşamadığı halde kart alamayanların çalıştığı firmaya durumu bildirmesi yararlı olabilir.

Borcum Yok Ama Kredi Kartı Alamıyorum, Ne Yapabilirim?

Öte yandan borcu olmadığı halde kredi kartı alamayanlar ise bir kişisel mevduat hesabı açıp bu hesaba sürekli ara giriş yapıp geri çekerek, otomatik ödeme talimatı vererek kredi puanını yükseltebilir. Bu yöntemle birlikte vatandaşlar daha kolay şekilde kredi kartı alabilir.

ÖNEMLİ HABER BAŞLIKLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.