Para Piyasaları

Kripto Kahini, Ethereum’un 4 Rakibini de Tek Tek Değerlendirdi! Hangisi Yükselişe Geçer?

Kripto para piyasalarında dalgalı fiyat hareketleri görülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gelen değer kayıplarının ardından piyasalar hafta sonunu değer artışlarıyla geçirmişti. Ardından yeni haftaya da Bitcoin (BTC) öncülüğünde artışlarla başlayan kripto para piyasaları, Perşembe gününde gelen düşüşlerle birlikte dalgalanma yaşamıştı. Piyasada oluşan tabloyu değerlendiren ünlü analist Michael van de Poppe, bu noktada özellikle de Ethereum’un (ETH) rakibi olarak gösterilen altcoinlere odaklandı. Hangi ETH rakibi yükseliş sinyali veriyor?

Avalanche (AVAX)

Piyasaların en ünlü ve en başarılı analistlerinden biri olan Poppe, Ethereum rakibi 4 altcoine odaklandı. Merkezi olmayan uygulamalar (DApps) blok zinciri Avalanche’nin yerel kripto para birimi olan AVAX’ı değerlendiren Poppe, AVAX’ın mevcut seviyesinden %60 oranda değer artışı yaşayabileceğini dile getirdi. AVAX yazım sırasında 23,75 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Chainlink (LINK)

Değerlendirmelerinde ikinci sırayı Chainlink’e (LINK) ayıran Poppe, bu merkezi olmayan oracle ağı analizinde, LINK’ten yükseliş trendini sürdürmesini beklediğini ifade etti. LINK’te yükselişin muhtemel olduğunu dile getiren Poppe, LINK fiyatının düşmesi durumunda yatırımcıların hayatlarında ilk kez karşılarına çıkabilecek bir fırsatı yakalayabileceklerini de sözlerine ekledi.

Cardano (ADA)

Listenin 3. sırasını Cardano’ya (ADA) ayıran Poppe, ADA için potansiyel giriş fırsatlarının 0,51 dolar ile 0,55 dolar aralığında olduğunu dile getirdi. ADA için yukarı yönde 0,67 dolarda güçlü bir direnç olduğunu belirten ünlü analist, bu bölgedeki sert reddediliş sonrası giriş için belirttiği aralığın makul olduğunu söyledi. Yazım sırasında ADA 0,57 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Curve DAO (CRV)

Listesinde 4. sırayı merkezi olmayan finans (DeFi) platformu olan Curve DAO’ya (CRV) ayıran Poppe, CRV fiyatının mevcut seviyelerinden %10’dan fazla düşüş yaşayabileceğini dile getirdi. Analist, CRV’nin kilit direnç seviyesinin üstüne çıkamamasından sonra 1,09 dolara dönebileceğini, 1,45 dolarda gelen reddedilme sonrasında varlığın bu seviyelerde yeni test aradığını ifade etti.

Gazetebanka.com yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman yorumudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.