Para Piyasaları

Kripto paralara ne oluyor? Bitcoin ve Ethereum devri bitiyor mu? Zirveden düşüş sürüyor!

Kripto para birimlerinde yaşanan düşüş hız kesmeden devam ediyor. Bugün sabah saatleri itibariyle Bitcoin fiyatlarındaki 38 bin dolarlık gerileme dikkat çekti. Ethereum kripto parasındaki durum pek de farklı değil. 2 bin 800 dolar seviyelerine gerileyerek yeni yılın en kötü başlangıcını yaptı.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Kripto para birimlerinde yaşanan artış yatırımcıların yüzünü güldürmüştü. Rakamsal olarak hedeflenenin üzerinde bir yükselişle yıl kapanırken geçtiğimiz yılın aralık ayı ve yeni yılın başlangıcı zirvedeki coinleri düşüşe geçirdi. Ryoshi'nin kurduğu bir dönem zirveleri gören Shiba Inu yüzde 9 oranında gerileme yaşadı. 

Diğer Kriptolarda da Durum Aynı mı?

Ethereum düşüşte en çok etkilenen Kripto paralardan oldu. Gün başlangıcında 3195 dolar seviyelerini görürken ilerleyen süreçte 2810 dolara kadar geriledi yaklaşık 100'de 11 oranlık düşüşle piyasalarda yerini aldı. Bitcoin ve Ethereum kripto paralarındaki düşüşün ardından gözler popülerliğini koruyan Dogecoin’e çevrildi. Yüzde 9 oranında yaşanan bir düşüşle 0.1505 dolar seviyelerine gerileyerek yatırımcıları üzdü. 

Düşüşte Zarar Büyük!

Yatırımcıların hedefinde bulunan Kripto para birimleri yalnızca yükselişi ile bilinen dev coinler değildi. Altcoin olarak adlandırılan para birimlerinde de bir hayli yüksek yatırım söz konusuydu. Bu düşüşte en çok zarara uğrayanlar da altcoinler oldu. Ethereum ve Binance Smart chain block zincirine bağlı olarak faaliyetini sürdüren Dusk coin yüzde 18 oranında yaşadığı gerileme ile 0.70 dolara kadar düştü.

Gizli ağ olarak adlandırılan ve akıllı sözleşme sistemi ile korunan Scrt coin ise yüzde 20'lik gerileme ile 7.17 dolar seviyelerine düştü. Güncel dolaşım ağında 800 milyona yakın arzı bulunan Pond coin bu düşüşte yüzde 19 seviyelerini gördü. Bu da yaklaşık 0.055 dolara denk geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.