Kripto paralarda toparlanma gelecek mi? Uzman analizi ve yorumları...

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinin birçoğu zorlu bir hafta geçirdi ve Cuma sabahı tekrar toplanmadan önce 'a kadar düştü.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kripto paralarda toparlanma gelecek mi? Uzman analizi ve yorumları...
Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinin birçoğu zorlu bir hafta geçirdi ve Cuma sabahı tekrar toplanmadan önce 'a kadar düştü.
Gazete Banka - Tonyukuk Hoca

Birim başına fiyatlar geçen yılın bu zamanına kıyasla önemli ölçüde artmış olsa da, analistler varlıkların son düzenleyici değişikliklerden ve takas edilemez token (NFT) projelerinin akışından etkilendiğini söylüyorlar.

Coin Market Cap'ten alınan ticaret verilerine göre, Bitcoin 14:30 UTC'ye kadar %1'in biraz altında artarak 57.973,21 $'a yükseldi ve son yedi gün içinde %7,7'den fazla bir düşüşü temsil etti.

Ethereum ve Solana gibi diğer popüler varlıklar Cuma sabahı sırasıyla %4,7 ve %10,7 artarak önemli ölçüde yükseldi. Geçen hafta, Ethereum değerinin %6,5'ini, Solana ise %3'ünü kaybetti.

Yeni vergi raporlama düzenlemeleri

Zorlu haftanın bir nedeni, ABD'li milletvekillerinin kripto para birimi borsaları için yeni vergi raporlama düzenlemelerini yürürlüğe koyan bir yasa tasarısını kabul etmesidir.

15 Kasım'da imzalanan Altyapı ve İstihdam Yasası, borsaların - veya faturada tanımlandığı gibi "komisyoncuların" satışlardan elde ettikleri gelirlerin, vergi matrahının, elde tutma sürelerinin, transferlerin ve dijital para birimlerinin makbuzlarının muhasebeleştirilmesini zorunlu kılıyor. İç Gelir Servisi.

Kar amacı gütmeyen bir araştırma firması olan Chainalysis'in küresel vergi stratejisi başkanı Roger Brown, tasarının bir analizinde , dilinin NFT'ler gibi yeni teknolojileri ve muhtemelen gelecekteki gelişmeleri içerecek kadar geniş olduğunu, çünkü bunları "dijital varlıklar" olarak nitelendirdiğini söyledi. kripto para birimleri olarak değil.

Ancak Brown, yeni gereksinimlerin "müşteriler için daha iyi işlem ve gelir raporları üreterek ve kullanıcıları dijital varlıklar için vergi uyumluluğu çözümlerine sahip yazılım şirketlerine yönlendirerek veya bunlarla entegre ederek" borsalar ve düzenleyiciler arasında daha iyi ilişkilere yol açabileceğini de ekliyor.

Binance Coin, Uniswap ve FTX Coin gibi çeşitli borsa paralarının değerleri son yedi gün içinde düştü. Binance Coin değerinin %6,8'ini kaybederken, Uniswap ve FTX Coin sırasıyla %14,9 ve %9,5 değer kaybetti.

Hareket halindeki balinalar

Kripto fiyatlarının geçen hafta düşmesinin bir başka nedeni de kripto balinalarının hareket halindeymiş gibi görünmesi ve ortalama işlem miktarını daha da yükseltmesi.

CryptoQuant analisti Ki Young Ju tarafından 14 Kasım'da yazılan bir nota göre, kaydedilen ortalama işlem miktarındaki son artış, borsa tarafından başlatılan işlemler geciktiği için balina faaliyetindeki artıştan kaynaklandı.

Ju, "Bu büyük işlemler, kurumsal talep arttıkça tezgah üstü anlaşmalar için kullanılıyor gibi görünüyor" diye yazdı.

Artan aktiviteye rağmen Ju, çağrı sözleşmeleri koymaktan daha ağır basmaya devam ettikçe, sürekli gelecek piyasasının düşüş eğilimine işaret ettiğini belirtiyor.

NFT projeleri

Yeni vergi düzenlemelerine ek olarak, yatırımcılar portföylerini NFT'lerle çeşitlendirmeye istekli görünüyorlar.

Analist Genevieve Yeoh tarafından Çarşamba günü Delphi Digital'de yayınlanan yatırımcılara yönelik bir nota göre, NFT'lere yönelik arama ilgisinde devam eden artış, “ufukta başka bir faaliyet dalgasının olduğunu” gösteriyor.

Yeoh, “Kripto meraklıları arasında çok fazla ilgi ve talep var, bu nedenle, özellikle daha fazla katılımcı yüksek satın alma ve daha düşük satış yapmanın dezavantajını deneyimlemeye başladıkça, sonunda sürekli düşüşler ve kısa vadeli saygısızlık biraz güç kaybedecek” dedi.

Ancak Yeoh, Bitcoin'in gelecekte çalışacak bir yeri olabileceğine dair kanıtlar olduğunu söylüyor. Durumunu ortaya koymak için varlıkların piyasa değeri ile gerçekleşen değeri arasındaki mevcut boşluğa işaret ediyor.

MVRV oranı olarak da bilinen boşluğu, ilk çeyreğin sonları ile 2021'in ikinci çeyreğinin başları arasındaki önceki yüksek seviyesinden "çok uzak" olarak tanımlıyor.

Yeoh, "Önceki BTC döngüsü zirveleri çok daha yüksek MVRV seviyeleri gördü, bu da BTC'nin daha fazla çalışma alanı olduğunu gösteriyor" dedi.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN