Ekonomi

Kritik dolar direncini kıran borsada Tacirler Yatırımdan AGHOL, BIMAS, INDES ve TAVHL hisse önerileri paylaşımı!

Tüm gözlerin üzerine çevrildiği borsayla ilgili günün değerlendirmesi Tacirler Yatırımdan geldi! Bugün tarihli teknik analiz bülteni ile Bist100 ve hisse senedi cephesini değerlendiren aracı kuruluş, yeni güne yükseliş beklediği dört hisse senedi ile başlangıç yaptı. Aracı kuruluş borsa yorumlarında mevcut görünüme ilişkin önemli detaylar paylaştı.

KRİTİK DOLAR DİRENCİ KIRILDI!

Bist100 endeksinde yüzde 3,91 yükselişle gerçekleşen 1ç702,49 puanlık kapanışa değinen Tacirler Yatırım analistleri, bu kapanışın endekste gerçekleşen en yüksek seviye olduğunu hatırlattı.

Bankacılık endeksinde habercilik bazlı yükseliş yaşandığına değinen analistler, öncüsünün bankacılık endeksi olduğu yükselişin kritik 1,55 dolar direncinin kırılmasını sağladığına değindi.

Dolar bazında uzun zamandır ilk kez 200 günlük ortalama üzerine çıkıldığını hatırlatan analistler, hafta boyunca 1.660 puan seviyesini temel destek olarak takip edeceklerini açıkladı. Yukarı yönde ise sırası ile 1.30 ve 1.754 puan seviyeleri aracı kuruluşun analistlerince yakından izlenecek.

DÖRT HİSSEDE TEKNİK ANALİZ BAZLI ÖNERİ PAYLAŞILDI

Tacirler Yatırım analistleri paylaştığı borsa yorumları ardından hisse senedi cephesine bakarak, teknik analiz çalışmaları ile radarına takılan dört hisse senedine dikkat çekti. Aracı kuruluşun yükseliş beklediği hisse senetleri bültenine AGHOL, BIMAS, INDES ve TAVHL olarak yansıdı.

AG Anadolu Grup (AGHOL) Hisse Önerisi

Önceki günü 30,68 TL fiyatla kapatan AGHOL hisse senedi, 31,16 TL hedef fiyatla takip edilecek. Hissede zarar kes seviyesi 30,50 TL olarak paylaşıldı.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. (BIMAS) Hisse Önerisi

67,20 TL fiyatla öneri listesine giren BIMAS için 68,20 TL hedef fiyat paylaşıldı. Trendin bozulması halinde 66,80 TL zarar kes olarak paylaşıldı.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (INDES) Hisse Önerisi

Öneri listesine 6,59 TL fiyatla giren INDES hisse senedinde hedef fiyat 6,70 TL ve zarar kes 6,54 TL olarak paylaşıldı.

Tav Havalimanları Holding (TAVHL) Hisse Önerisi

TAVHL hisse senedi 29,08 TL fiyatla listeye girdi. Hissede hedef fiyat 29,56 TL ve stop loss seviyesi 28,90 TL olarak belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.