KRX Başkanı, Güney Kore'nin Bitcoin'i Kucaklama Zamanının Geldiğini Söyledi

Kore Borsası (KRX) Başkanı Son Byung-doo, yerel yayın kuruluşu Chosun tarafından hazırlanan bir rapora göre, Bitcoin ve dijital varlıkları benimsemenin yollarını keşfetmenin zamanının geldiğini söyledi.

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

Byung-doo, Bitcoin ile geleneksel sermaye piyasaları arasında paralellikler çizerek yatırımcı koruması ve işlem istikrarı önlemleri çağrısında bulundu.

Byung-doo'nun “Sermaye piyasasında 'know-how' olarak sanal varlıkları benimsemenin yollarını incelememiz gerekiyor” dedi.

Güney Kore'deki yerel kripto para borsası kullanıcılarının sayısı, yerel finans yetkililerinin Bitcoin'in "finans alanının dışında" olduğu yönündeki duruşunu sürdürmesine rağmen arttı. Rapora göre yerli bitcoin borsalarında 5 milyonun üzerinde kullanıcı bulunuyor. Kripto para biriminin günlük işlem hacmi de arttı ve Güney Kore borsası KRX'in işlem değerine yaklaşmaya yakın.

Byung-doo, “Sanal varlıklar 'büyük' ​​yatırım varlıkları haline geldiğinden, kurumsal bir çerçeve hazırlamanın zamanı geldi” dedi. “Şimdi borsaların doğrudan denizaşırı borsalarla rekabet etme zamanı.”

KRX başkanı, ülkesinde bitcoin maruziyetine yönelik artan yatırımcı iştahını fark etti ve varlık sınıfı hakkında daha fazla bilgi edinmenin ve onu “kucaklamanın” yollarını arıyor. Doymamış susuzluk, yatırımcıların başka yerlere bakmasına neden olabilir.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin borsasında işlem gören spot fonlar (ETF'ler) için çok sayıda başvuruyu reddederek ihraççıları kuzeye doğru hareket etmeye yönlendirdi.

Fidelity Investments, Mart ayından bu yana SEC'in masasında benzer dosyalama duraklarını gördükten sonra spot bitcoin ETF'sini listelemek için Kanadalı düzenleyicilere ve piyasalara başvurdu. Varlık yöneticisi , kurumsal yatırımcılar için bitcoin ticareti ve saklama hizmetleri sunan ilk Kanada Endüstri Düzenleme Kurumu'nu (IIROC) başlatmak için geçen ay düzenleyici onay aldı . Varlık, Fidelity Clearing, artık varlık yöneticisinin ETF teklifine hizmet vermektedir.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber