Gündem

Kuo: Apple, 10 yıl içinde iPhone’u AR ile değiştirmeyi planlıyor

Analistler sadece bugün iPhone'un sonunu tartışmıyor ve yalnız değiller. Apple'ın stratejisini "Donanım" ve "Yazılım" ürünlerine "Hizmetler" eklemek için değiştirmesinin üzerinden birkaç yıl geçti .

Apple tüm zamanların en değerli şirketi olmasına rağmen, CEO Tim Cook bir işletmenin tek bir ürüne bu kadar güvenemeyeceğini biliyor ve bugün itibariyle şirketin gelirinin yarısı hala iPhone'dan geliyor.

Bunu akılda tutarak, Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın geleceğinin artırılmış gerçeklik ve Apple'ın AR kulaklık başarısı ile bağlantılı olduğuna inanıyor.

Apple'ın hedefi, on yıl içinde iPhone'u AR ile değiştirmektir; bu, ABF'nin AR kulaklıklarına olan talebin on yıl içinde en az bir milyar parçayı aşacağını temsil etmektedir. Apple'ın tek ABF tedarikçisi Unimicron, en büyük yararlanıcı olacak.

Bu uzun süredir söylentileri dolaşan Apple AR kulaklığının ilk neslinde iPhone olmadan çalışıp çalışmayacağı belli olmasa da Kuo, ürünün başarısını etkileyebileceği için çalışacağına inanıyor.

AR kulaklığı yalnızca Mac veya iPhone için bir aksesuar olarak konumlandırılırsa, ürünün büyümesine yardımcı olmaz. Bağımsız çalışan bir AR kulaklığı, kendi ekosistemine sahip olacağı ve en eksiksiz ve esnek kullanıcı deneyimi sunacağı anlamına gelir.

Analist ayrıca, Apple'ın AR'nin iPhone'u 10 yıl içinde değiştirmesini gerçekten istiyorsa, şirketin yapması gereken dev değişim hakkında da yorum yapıyor. Bu ürünün yalnızca belirli uygulamalar yerine "geniş bir uygulama yelpazesi" ile çalışmak zorunda olmayacağını, aynı zamanda şirketin 10 yıl içinde "en az" 1 milyar AR cihazı satması gerektiğini de yazıyor:

Şu anda, bir milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısı var. Apple'ın hedefi on yıl içinde iPhone'u AR ile değiştirmekse, bu Apple'ın on yıl içinde en az bir milyar AR cihazı satacağı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.