Gündem

Kurban Bayramı Öncesinde Bayram İkramiyesi Geliyor: Kurban Bayramı’na Özel 2 Bin 125 TL Ödeme Yapılacak!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurbanlık fiyatları netleşti. Kurban pazarlarında hareketlilik söz konusu. Geçim sıkıntısı çeken, asgari ücretle zor geçinen ailelere yönelik Kurban Bayramı’nda maddi destek için yeni bir destek paketi hazırlanıyor. Meclis gündeminde görüşülen ikramiye tutarı Kurban Bayramı’nda bir nebze olsun rahatlamayı sağlayacak.

Asgari ücretlilere yönelik bayram öncesinde ikramiye yasa tasarısı meclisin gündeminde yerini alırken emeklilerin bu yıl alacağı Kurban Bayramı ikramiyesi de netleşiyor. Kurban Bayramı’na yönelik ikramiye ne zaman yatırılacak sorusu merak ediliyor.

Kurban Bayramı Öncesinde İkramiye Müjdesi!

Yeni yıl ile birlikte asgari ücret oranı zamlandı. En düşük asgari ücret tutarı 4 bin 125 TL oldu. Enflasyon etkisi gıda başta olmak üzere pek çok sektörü etkileyince asgari ücret tutarı vatandaşlara yetmemeye başladı. Bunun üzerine Kurban Bayramı öncesinde ikramiye tutarı konusunda görüşmeler başlatıldı.

Ramazan Bayramı içerisinde ödenen 1.100 TL tutarındaki ödeme yeterli gelmiyor. Kurban Bayramı için asgari ücretle geçinenlere yeni bir formül düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde çok sayıda vekil mecliste konunun gündemde olduğunu açıkladı.

Asgari Ücretlilere Bayram Öncesinde Ne Kadar Yatacak?

Geçtiğimiz günlerde Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanunu kapsamında değişiklik yapıldı ve asgari ücretlilere aylık olarak maaşın yarısı tutarında ödeme yapılması komisyona iletildi. Eğer yasa teklifi komisyon tarafından olumlu görülürse Kurban Bayramı öncesinde asgari ücretle geçinenlere 2 bin 125 TL ödeme yapılacak.

Bayram Öncesi Emekli İkramiyesi Ne Kadar Yatırılacak?

9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı 12 Temmuz Salı günü sona erecek. Kurban Bayramı öncesinde emeklilere sunulacak bayram ikramiyesi merak edilmeye başlandı. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda 1.100 TL olarak yatırılan ikramiyenin Kurban Bayramı’nda da 1.100 TL bekleniyor. 9 ve 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi hesaplara yatırılacak. Temmuz ayının ilk haftasından itibaren ikramiyelerin TC kimlik numarasına göre sırayla yatırılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.