Gündem

Largopen şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

Largopen şurup ne kadar, güncel fiyatı hakkında detaylar yazımızda yer alıyor. Largopen şurup güncel fiyatı ve merak ettiğiniz diğer detayları inceleyebilirsiniz.

LARGOPEN ŞURUP NEDİR?

Penisilinler, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışırlar.

LARGOPEN ŞURUP NİÇİN KULLANILIR?

Birkaç farklı penisilin türü vardır. Her biri farklı enfeksiyon türlerini tedavi etmek için kullanılır. Bir tür penisilin genellikle diğerinin yerine kullanılamaz. Ayrıca penisilinler vücudun birçok farklı bölgesindeki bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bazen diğer antibakteriyel ilaçlarla (antibiyotikler) birlikte verilirler. Penisilinlerin bir kısmı doktorunuzun belirleyeceği başka problemler için de kullanılabilir. Bununla birlikte, penisilinlerin hiçbiri soğuk algınlığı, grip veya diğer virüs enfeksiyonlarında işe yaramaz. Penisilinler sadece doktorunuzun reçetesiyle mevcuttur.

Bir ilaç belirli bir kullanım için pazarlama için onaylandıktan sonra, deneyimler ilacın diğer tıbbi problemler için de faydalı olduğunu gösterebilir. Bu kullanımlar ürün etiketlemesine dahil edilmemesine rağmen, aşağıdaki tıbbi durumları olan bazı hastalarda penisilinler kullanılmaktadır:

* Hamile kadınlarda klamidya enfeksiyonları

* Gazlı kangren

* Helicobacter pylori ile ilişkili gastrit veya peptik ülser hastalığı

* Leptospirosis

* Lyme hastalığı

* Tifo ateşi

LARGOPEN ŞURUP NE KADAR?

LARGOPEN ENDİKASYONLARI NELERDİR?

Largopen şurup endikasyonları şöyledir:

Kulak, Burun ve Boğaz Enfeksiyonları

Largopen, Largopen oral süspansiyon için, Largopen tabletleri (çiğnenebilir), Streptococcus türlerinin duyarlı (YALNIZCA β-laktamaz-negatif) izolatlarına (yalnızca α- ve β-hemolitik izolatlar), Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus spp bağlı enfeksiyonların tedavisinde endikedir. ., veya Haemophilus influenzae.

Genitoüriner Sistem Enfeksiyonları

Largopen, Largopen oral süspansiyon için, Largopen tabletleri (çiğnenebilir), duyarlı (YALNIZCA β-laktamaz negatif) Escherichia coli, Proteus mirabilis veya Enterococcus faecalis izolatlarına bağlı enfeksiyonların tedavisinde endikedir.

Deri Enfeksiyonları ve Deri Yapısı

Largopen, Largopen oral süspansiyon için, Largopen tabletleri (çiğnenebilir), duyarlı (YALNIZCA β-laktamaz negatif) Streptococcus spp. izolatlarına bağlı enfeksiyonların tedavisinde endikedir. (yalnızca α- ve β-hemolitik izolatlar), Staphylococcus spp. veya E. coli.

Alt Solunum Yolu Enfeksiyonları

Largopen, Largopen oral süspansiyon için, Largopen tabletleri (çiğnenebilir), duyarlı (YALNIZCA β-laktamaz negatif) Streptococcus spp. izolatlarına bağlı enfeksiyonların tedavisinde endikedir. (yalnızca α- ve β-hemolitik izolatlar), S. pneumoniae, Staphylococcus spp. veya H. influenzae.

LARGOPEN'İ NASIL KULLANMALIYIM?

Largopen süspansiyonunu doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

Largopen süspansiyonunu yemekle birlikte veya yemeksiz olarak ağızdan alın. Mide rahatsızlığı meydana gelirse, mide tahrişini azaltmak için yiyeceklerle birlikte alın.

Her kullanımdan önce iyice çalkalayın.

İlaç dozlaması için işaretlenmiş bir ölçüm cihazı kullanın. Dozunuzu nasıl ölçeceğinizden emin değilseniz, eczacınızdan yardım isteyin.

Largopen süspansiyon formül, süt, meyve suyu, su, zencefilli gazoz veya diğer soğuk içecekler ile karıştırılabilir. Largopen süspansiyonu karıştırırsanız karıştırdıktan sonra hemen alınız. Tüm dozun yutulduğundan emin olun.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemek için, tedavinin tamamı boyunca Largopen süspansiyonunu alın. Birkaç gün içinde kendinizi daha iyi hissetseniz bile almaya devam edin.

Bir doz Largopen süspansiyonunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda 2 doz almayınız.

Largopen süspansiyonunu nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza sorun.

LARGOPEN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Diğer penisilinlerde olduğu gibi, istenmeyen reaksiyonların esasen duyarlılık fenomenleriyle sınırlı olması beklenebilir. Daha önce penisiline aşırı duyarlılık göstermiş kişilerde ve alerji, astım, saman nezlesi veya ürtiker öyküsü olan kişilerde ortaya çıkma olasılığı daha yüksektir. Penisilin kullanımıyla ilişkili olarak aşağıdaki yan etkiler bildirilmiştir:

Gastrointestinal: mide bulantısı, kusma, ishal ve hemorajik/psödomembranöz kolit.

Aşırı Duyarlılık Reaksiyonları: Serum hastalığı benzeri reaksiyonlar, eritematöz makülopapüler döküntüler, eritema multiforme, Stevens-Johnson sendromu, eksfolyatif dermatit, toksik epidermal nekroliz, akut jeneralize ekzantematöz püstüloz, aşırı duyarlılık vasküliti ve ürtiker bildirilmiştir.

Karaciğer: AST (SGOT) ve/veya ALT (SGPT)'de orta düzeyde bir artış kaydedilmiştir, ancak bu bulgunun önemi bilinmemektedir. Kolestatik sarılık, hepatik kolestaz ve akut sitolitik hepatit dahil karaciğer fonksiyon bozukluğu bildirilmiştir.

Böbrek: Kristalüri de bildirilmiştir.

Hemik ve Lenfatik Sistemler: Penisilin tedavisi sırasında hemolitik anemi, trombositopeni, trombositopenik purpura, eozinofili, lökopeni ve agranülositozu içeren anemi bildirilmiştir. Bu reaksiyonlar genellikle tedavinin kesilmesiyle geri dönüşümlüdür ve aşırı duyarlılık fenomeni olduğuna inanılmaktadır.

Merkezi Sinir Sistemi: Geri dönüşümlü hiperaktivite, ajitasyon, anksiyete, uykusuzluk, konfüzyon, konvülsiyonlar, davranış değişiklikleri ve/veya baş dönmesi nadiren bildirilmiştir.

Muhtelif: Diş renginin değişmesi (kahverengi, sarı veya gri lekelenme) nadiren bildirilmiştir. Raporların çoğu pediatrik hastalarda meydana geldi. Çoğu durumda fırçalama veya diş temizliği ile renk değişikliği azaltıldı veya ortadan kaldırıldı.

LARGOPEN ŞURUP NE KADAR? FİYATI

Largopen şurup satış fiyatı 12.77 TL'dir.

Flagyl Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Gaviscon Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Zinco Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Duphalac şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.