Para Piyasaları

LUNA 2.0 Airdrop’u Başladı Ancak Bazı Yatırımcılar Beklediği Airdrop’u Alamadı!

Terra blok zincirinin 2 kripto para birimi olan UST ve LUNA, geçtiğimiz günlerde neredeyse sıfırlanarak piyasadan silinecek duruma geldi. Sabit coin olan UST’nin sabitliğini kaybetmesi ile başlayan süreçte her iki kripto para da neredeyse değersiz hale gelirken, bu durum genel anlamda kripto para piyasasını da derinden etkiledi. Ancak krizden en çok etkilenenler, elbette ki LUNA yatırımcıları oldu. Terra’nın kurucusu Do Kwon, yaşanan bu kriz sonrası yeniden doğuş planını devreye soktu ve yeni Terra blok zinciri hayata geçirildi. Bununla birlikte eski LUNA sahiplerine yeni LUNA (2.0) token’ların dağıtımı da başladı. Ancak bazı yatırımcıların airdrop’ta beklediğinden daha az token aldığı ortaya çıktı.

Terra’da Yeniden Doğuş Başladı

Terra blok zincirinin yenilenmesi ile birlikte yeni blok zinciri eski isim olan “Terra” adını aldı ve eski blok zinciri de “Terra Classic” olarak işlem görmeye devam etti. Yeni blok zincirinden ayrıca UST çıkarılırken, bu blok zincirin kripto parası olan LUNA 2.0 da eski isim olan “LUNA” ile işlem görmeye başladı. Eski LUNA ise “LUNA Classic” (LUNC) ismini aldı ve LUNC sahiplerine, Binance borsasında 31 Mayıs sabah saatlerinde LUNA token dağıtımı başladı. Başlatılan airdrop’un nasıl ilerleyeceği merak ediliyordu ve bazı LUNC sahiplerinin, beklediğinden daha az LUNA aldığı ortaya çıktı.

Terra Ekibinden Açıklama Geldi

Binance üzerinden başlatılan airdrop’ta kimi yatırımcıların beklediğinden az LUNA alması üzerine Terra ekibi bir açıklama yaptı. Ekip, bazı yatırımcıların airdrop’larını tam olarak alamayacağının bilgisini verirken, bu konuda çalışmalara devam ettiklerini, ek veri elde ettikçe yatırımcıların bilgilendirileceğini de duyurdu. 28 Mayıs günü hayata geçirilen Terra blok zincirinin ardından LUNA (2.0) da 3 gün içinde yaklaşık %70 oranda değer kaybı yaşadıktan sonra, airdrop günü toparlandı ve kayıplar %50 seviyesinde dengelendi.

Gazetebanka.com yatırım tavsiyesi vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.