MANA fiyat tahmini: Decentraland 2 dolara ulaşacak mı?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
MANA fiyat tahmini: Decentraland 2 dolara ulaşacak mı?
Gazete Banka - Enis Mutlu

CoinMarketCap'e göre, son 24 saat içinde Decentraland yüzde 85 artarak 1,38 dolara  yükseldi. Geçen yıl boyunca, Decentraland şimdi %2.000'den fazla arttı.

DECENTRALAND NEDEN YÜKSELİYOR?

En son kazanımlar, Facebook'un adını Meta olarak değiştirmesiyle geldi. Facebook da “metaverse'i hayata geçirmeyi” hedefliyor. Metaverse, kullanıcıların başkalarıyla etkileşime girebileceği bir sanal gerçeklik deneyimidir. Sanal bir evren olarak düşünülebilir.

Başka bir metaverse kripto para birimi The Sandbox, Cuma günü yüzde 32 kazanç elde etti. Ancak Decentraland'e yatırım yapmayı düşünmeden önce, kripto para birimleriyle birlikte gelen büyük riskler olduğunu bildiğinizden emin olun.

Bunun başlıca nedeni, sektörde meydana gelen oynaklıktır. Örneğin, bugünden önce, Decentraland Mayıs sonundan bu yana çoğunlukla 1 doların altında işlem görüyordu. Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.63$'a ulaştı ancak bir ay sonra düştü. Ve kripto alanı karmaşıklıkla dolu olabileceğinden, neye yatırım yaptığınızı anladığınızdan emin olun.

DECENTRELAND NEDİR?

Daha önce belirtildiği gibi, Decentraland bir metaverse belirteci olarak çalışır. Platformunu 2020'de halka açmadan önce 2015 yılında Esteban Ordano ve Ariel Meilich tarafından kuruldu. Spesifik olarak Decentraland, kendisini “kullanıcıların sahip olduğu bir dünya” olarak modelleyen blok zinciri tabanlı bir kripto para birimi olarak çalışır.  Ayrıca, kullanıcıların yaratmasına, keşfetmesine ve ticaret yapmasına izin veren ilk sanal dünya olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca, kullanıcılar sahneler, grafikler, zorluklar oluşturabilir ve ayrıca LAND, mülkler ve avatar kıyafetleri dahil olmak üzere dijital varlıkların ticaretini yapabilir. Bitcoin ve kripto para bilgi sitesi CryptoWhat'ın kurucusu ve yaratıcısı Patrick Moore, The Sun'a verdiği demeçte, "Bu endüstri ne kadar yeni doğmuş olsa bile, ciddi Decentraland oyuncuları Nft ürünlerini alıp satarak önemli bir gelir elde etmeyi başardılar" dedi. Ayrıca Decentraland, bir ERC20 tokeni olan “MANA”yı kullanır – yani Ethereum’un  blok zincirine dayalıdır.

MANA FİYAT TAHMİNİ

Bazıları Decentraland'ın fiyatının nereye varacağını merak ediyor. Ve bunu söylemek zor çünkü onu gönderen son haberlerden sonra kazanımların devam edip etmeyeceği belli değil. Ayrıca, bunun perakende yatırımcıların bir sonraki mem parası tercihine dönüşüp dönüşmeyeceği de belli değil  .  

Ancak 2 dolara ulaşmak için Decentraland'ın yüzde 35 daha tırmanması gerekecek. Bay Moore, Decentraland'in bu işaretin ötesine geçebileceğini düşünüyor. "Genel piyasa hissi kripto için sıcak olsa da, MANA'nın bir sonraki boğa koşusu sırasında 4 - 6 dolara ulaşması mümkün" dedi. Bazı tahmincilerin fiyat tahminleri vardır; yılın sonunda gerçekleşmeyebilirken, sonunda 2 dolara çıkması kesinlikle mümkün. 

Örneğin,  Wallet Investor  , fiyatın bundan 12 ay sonra 1.558 $'a ulaştığını ve ardından beş yıl içinde 4.651 $'a yükseldiğini görüyor. Madeni Para Fiyat Tahmini  , fiyatın yıl içinde 1,76 dolara ve 2022 ortasına kadar 2,55 dolara ulaştığını görüyor.  Ancak, düşüş trendleri meydana gelirse fiyat tahminlerinin değişebileceğini unutmayın.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN