Gündem

Mercedes Eski Günlerini Aratıyor: Mercedes-Benz 1 Milyon Aracı Geri Çağırmaya Hazırlanıyor!

Mercedes-Benz fren sistemine etki edebilecek sorun nedeniyle 1 milyon aracını geri çağıracağını belirtti. Geri çağırılacak araçlar 2004-2015 arasında üretimi yapılan ML, GL, ve R-Class modelleri oldu.

Alman devi Mercedes firması fren sistemine etki gösterebilecek arıza sebebiyle yaklaşık olarak 1 milyon aracı geri çağırmaya hazırlanıyor. Mercedes açıklaması sonrası endişe büyüdü…

Yapılan açıklamada, belirtilen modellere sahip olan araç sahipleriyle iletişime geçileceği ve hemen geri çağrılmaya başlanacağı belirtildi.

Geri çağırma hakkında Almanya Federal Motorlu Taşıtlar Dairesi resmi rakamları açıkladı. Araçların, 70 bin tanesi Almanya’da bulunuyor. Dünya çağında ise toplam 993 bin 407 araç çağrılacak.

Fren Çalışamaz Hale Gelebilir

KBA yaptığı resmi açıklamada korozyonun en kötü senaryoda, fren pedalı ile fren sistemi arasında bağlantının kopya ihtimali olduğunu belirtti. Sonuca bakıldığında ise fren pedalı işlevsiz hale gelebilir.

Alman basınında yer alan manşetlerde, belirtilen modellerde sert ve ani frenlemenin pedal ile sistem arasında bağlantıyı koparma ihtimali üzerinde duruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.