Para Piyasaları

Meta, Kripto Para Sektörünün Seyrini Kökten Değiştirecek Çalışmayı Resmen Başlattı!

Meta, Kripto Para Sektörünün Seyrini Kökten Değiştirecek Çalışmayı Resmen Başlattı! Geçtiğimiz yılın sonlarında ismini “Meta” olarak değiştiren sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, hatırlanacağı üzere bir diğer sosyal medya platformu Instagram ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı Meta çatısı altında toplamıştı. Artık yatırımlarını Metaverse evrenine yoğunlaştıran Zuckerberg’den kripto para piyasasını derinden etkileyebilecek bir yeni hamle geldi. Meta CEO’su Zuckerberg, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada şirketin insanların dijital varlıklarını, kimliklerini ve ödemelerini yönetmelerini sağlayacak bir cüzdan üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Meta, Kripto Para Sektörünün Seyrini Kökten Değiştirecek Çalışmayı Resmen Başlattı!

Zuckerberg Metaverse’ten Ne Bekliyor?

Gökberk Baycan’ın haberine göre Meta şirketi atmaya hazırlandığı cüzdan adımı ile Metaverse evrenine ne kadar ciddi şekilde odaklandığını gösterdi. Zuckerberg yakın tarihte Metaverse evreni ile ilgili yaptığı bir açıklamada, 2020’li yılların sonunda Metaverse evrenindeki kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşacağını öngördüklerini dile getirmiş ve bu kullanıcıların her birinin bu evrende yüzlerce dolar harcayacağını öne sürmüştü. Ayrıca Zurckerberg, dev bir ekonomi haline gelecek olan Metaverse’ün, içerik üreticilerine de büyük bir fırsat sunacağını ifade etmişti.

Mark Zuckberg’in “Yeni Adım” Açıklamaları

Zuckerberg’in heyecan uyandıran Metaverse açıklamalarının ardından Meta, Metaverse evreni hakkında ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha bu cüzdan adımı ile göstermiş oldu. Meta CEO’su Zuckerberg’den gelen açıklamada “Bugün Facebook Pay’i, Meta Pay olarak değiştirerek ilk adımı atıyoruz” ifadeleri yer aldı. Ünlü CEO açıklamasında ayrıca “Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook Pay’i kullanabileceğiniz herhangi bir yerde alışveriş yapmanın, para göndermenin ve bağış yapmanın en kolay yolu olmayı sürdürecek” ifadelerini kullandı.

Meta, Kripto Para Sektörünün Seyrini Kökten Değiştirecek Çalışmayı Resmen Başlattı!

Yeni Cüzdanla Neler Yapılabilecek?

Ünlü CEO, saydığı bu özelliklerin yanı sıra mevcut özelliklerin de ötesinde yeni bir şey üzerinde çalıştıklarını belirtti ve “Kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenize imkan tanıyan Meta veri deposu için bir cüzdan” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.