Para Piyasaları

MetaMask kurucularından enteresan Bitcoin ve kripto çıkışı: “Paranızı yatırmayın, kumar!”

Kripto cüzdan geliştiricisi MetaMask’un kurucuları ilginç açıklaması ile dikkat çekti! Kripto endüstrisi muazzam büyürken Metamask kurucu ortakları Aaron Davis ve Dan Finlay, kripto para birimlerinin kumar olduğunu iddia ettiler.

MetaMask kurucu orakları Aaron Davis ve Dan Finlay, Vide Motherboard’dan Maxwell Strachan ile bir röportaj gerçekleştirdiler. Röportaj sırasında başlangıç hikayelerini anlatan iki geliştirici, kripto endüstrisi hakkında enteresan ifadeler kullanarak kripto yatırımcılarında şaşkınlık yarattılar.

“PARAYI KRİPTO PARA BİRİMLERİNE YATIRMAK KUMAR OYNAMAKTIR”

MetaMask kurucu ortağı Davis, röportaj sırasında konu kripto yatırımına geldiğinde ilginç değerlendirmelerde bulundu. Davis, kripto yatırımını kumar ile özdeşleştirirken, tüm tasarrufların yeni varlık sınıflarına yönlendirilmemesi gerektiğini ifade etti. Davis, “Çok geç hissettiriyor ancak paranızı kripto para birimlerine yatırmak kumar oynamaktır. Şu anda sahip olduğumuz şeyin finansın geleceği olduğunu söylemiyorum ve hayat birikimlerinizi aktarmamalısınız. Birçok insan bunu savunuyor ve bence bu son derece tehlikeli bir davranış.” ifadeleri ile değerlendirmelerde bulundu.

“İNSANLARIN BLOK ZİNCİRLERDE PONZİ YAPMASINI ENGELLEYEMEYİZ”

Davis MetaMask’ı ilk geliştirdiklerinde Ethereum’un öncelikli finansal olacağını tahmin edemediklerini ifade ederken, Ponzi şemaları konusunda endişelerini dile getirdi. Finlay ise kötü aktörler de dahil olmak üzere kripto ekosisteminde çökmelere neden olacak çok sayıda sorun bulunduğunu ifade ederken, “İnsanların blok zincirlerce Ponzi yapmasını engelleyemeyiz. Her şeyi birleşik bir yaya sarmamız ve onu bir yönde zorlamamız tanım gereği imkansız.” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.