Bankacılık

Mevduatta sıcak gelişme: Yükselttiler! İşte 32 günlük en yüksek banka faiz oranı

Bankaların vadeli hesap faizleri değişmeyi sürdürüyor! Dolar kurunda yaşanan yükseliş ve artan enflasyonla cazibesini yitiren mevduat yatırımına karşılık bankalar adım atmaya başladı! Bu adımlar en yüksek 32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarını yüzde 17,25’e taşıdı!

ALTERNATİF BANK TL MEVDUATA YÜZDE 17.25 FAİZ VERİYOR!

En yüksek faizi veren banka son gelişmeler ışığında Alternatif Bank oldu. Alternatif Bank hoş geldin faizi kampanyası ile VOV Hesap tercih eden müşterilerine yüzde 17,25 TL vadeli hesap faizi sunuyor. Hesapta ek olarak 500 TL’ye kadar nakit iadesi sözü veren bankada, 10 bin liranın 32 günlük faiz getirisi brüt 151,23 TL net 143,67 TL olarak hesaplanmaktadır.

Alternatif Bank yüzde 16,05 olan standart faiz oranını yeni müşterileri için yatırılan nakde göre daha yükseğe çekebiliyor! Bankada 1,3 milyon – 1,4 milyon aralığındaki mevduat tutarları için yüzde 17,27 oranında faiz verilmektedir. Alternatif Bank’ı yüzde 16 faiz oranı ile Fibabanka takip ederken, kamu bankaları da yaptıkları atakla en çok faiz veren bankalar listesinde yer almayı başardı!

KAMU BANKALARI DA MEVDUAT FAİZİNİ YÜZDE 16 BANDINA TAŞIDI!

Kamu bankaları da mevduat faiz oranlarında yeni kampanyalarını duyurarak, müşterilerini artırmayı hedefliyor. Vakıfbank 32 – 105 günlük vadede vadeli hesap faizlerini yüzde 16 seviyesine yükselterek, en çok faiz veren kamu bankası unvanını elinde bulunduruyor. Güncel faiz oranları ile 32 günde Vakıfbank’a yatıracağınız 10 bin liranın faizi net 133,26 TL olarak heaplanmaktadır. Vakıfbank’ı yüzde 14,50 faiz oranı ile Ziraat Bankası izlerken, Halkbank 32 günde yüzde 14,25 vadeli hesap faizi ile TL mevduat müşterisini artırma hedefinde önemli bir adım attı.

DOLAR MEVDUAT FAİZLERİNE VAKIFBANK DAMGASI!

Vakıfbank yeni mevduat kampanyası ile dolara en yüksek faiz veren bankalar listesinin ilk sırasına yerleşti! Vakıfbank’ta dolar mevduat faizleri yüzde 1,10 olarak belirlenerek özel bankaların önüne geçildi. Vakıfbank’ı yüzde 1 dolar faizi ile Alternatif Bank izlerken, Ziraat Bankası dolar mevduat faizi yüzde 0,85 ve Halkbank vadeli dolar hesap faizi yüzde 0,60 olarak rakamlara yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.