Para Piyasaları

Milyarder Yatırımcı Bill Miller Bitcoin’in Konumu İçin Son Noktayı Koydu! “Finansal Felaketlere Karşı Sigorta”

Kripto para piyasalarının 2021 rallisinde dünya genelinde çok geniş kitlelere ulaşması ile birlikte kripto para birimleri adına birçok tartışma da gündeme gelmeye başladı. Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere genel olarak kripto para birimleri ile ilgili gündeme gelen bu tartışmalarda, Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma aracı olup olmadığı, Bitcoin’in bir yatırım aracı olup olmadığı, kripto paraların ödemelerde kullanılıp kullanılamayacağı gibi birçok konu gündemde yer aldı. Son dönemlerde görülen çöküşle birlikte daha hararetli şekilde tartışılan bu konular dahilinde bir açıklama da milyarder bir isim olan Bill Miller’dan geldi. Miller’a göre Bitcoin, felaketlere karşı bir “sigorta” görevi görüyor.

Bill Miller’dan Kritik Bitcoin Açıklamaları

Yatırım şirketi Miller Value Partners’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu olan milyarder yatırımcı Bill Miller, Bitcoin’in finansal felaketler karşısında “sigorta” olduğunu dile getirdi. 24 Mayıs tarihli bir podcast yayınında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Miller, kriptoların sigorta işlevi görebileceğine dair örneklerin “ya hep ya hiç olmak zorunda olmaması gerektiğini” belirtti. Miller açıklamasında, Bitcoin’in pandeminin ilk zamanlarında Fed’in müdahalesi olmadan nasıl performans gösterdiğini hatırlattı.

“Fed Müdahalesi Olmadan Sistem Çalıştı”

Yayın sırasında konuşan Miller “Bitcoin, görevini iyi şekilde yerine getirdi. Herhangi bir sıkıntı da olmadı. Sistem, Fed olmadan ve herhangi bir müdahale olmadan çalıştı. Herkes Bitcoin aldı, fiyat düzeltmesi yaşandı ve sonra Bitcoin yatırımcıları enflasyonu fark ettiğinde, fiyat tavan yaptı. Bana göre bu bir sigorta poliçesidir” sözlerini dile getirdi.

Miller, Buffet’in Açıklamalarını Eleştirdi

Miller, ayrıca milyerder yatırımcı Warren Buffet’in Bitcoin’in hiçbir değer üretemediğini dile getirdiği ve dünyadaki tüm Bitcoin’leri 25 dolara bile almayacağını söylediği açıklamayı eleştirerek “Yatırım yapmanın amacı üretken varlıklara sahip olmak değil, para kazanmaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.