Editörün SeçimiPara Piyasaları

Milyonlarca dolarlık Bitcoin ve kripto para birimi aklama planı bağlantılı şüpheliler İsrail polisince tutuklandı!

İsrail polisi tarafından yapılan açıklamaya göre Fransa’daki devlet hazinesine karşı İsrail’den gerçekleştirilen büyük çaplı bir dolandırıcılık şüphesi ile birkaç kişinin göz altına alındığı söylendi.

Polis Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Fransız hazinesini dolandırmak için milyonlarca dolarlık kripto para birimi kara para aklama planıyla bağlantılı olarak İsrail’de birkaç şüphelinin gözaltına alındığını söyledi.

İsrail polisinden yapılan açıklamada, soruşturmanın “Fransa’daki devlet hazinesine karşı İsrail’den gerçekleştirilen büyük çaplı bir dolandırıcılık şüphesine odaklandığı” belirtildi.

Açıklamada, iddiaya göre milyonlarca şekel çalınması ve “fonların kripto para birimine dönüştürülerek aklanması” yer alıyor.

Şüphelilerin kimliklerini açıklamayan polise göre, üç kişi tutuklandı ve diğerleri kara para aklama ve vergi suçları şüphesiyle sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

Soruşturma, Avrupa’nın yasa uygulama kurumu Europol, Fransız polisi, İsrail Vergi Dairesi ve İsrail Devlet Savcılığı’ndaki Siber Birim ile işbirliği içinde yürütüldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.