Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

0
84
neova sigorta hasar dosya sorgulama 2019
neova sigorta hasar dosya sorgulama nasil yapilir

Neova Sigorta hasar durumu sorgusu yapmak için yapılması gereken, www.neova.com.tr adresinden ulaşılan Neova Sigorta’nın resmi internet sitesine girerek hasar durum sorgulama formunu doldurmaktır.

Yeni ve dinamik bir sigorta kurumu olan Neova Sigorta, aracı bir kaza geçirmiş ve kaza tutanağı çıkarılmış olan araç sahipleri için hasar dosyası sorgulama hizmetini sunarak araç sahiplerinin hasar görmüş araçları hakkında son durum bilgilerine ulaşmalarını sağlar.

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama ile Hangi Bilgilere Ulaşılır?

Neova Sigorta hasar dosya sorgulama yapılarak:

 • Aracın kaza tutanağı,
 • Aracın aldığı hasarın maddi ölçüsü,
 • Aracın hasar aldıktan sonra kaybettiği değer,

Şeklindeki bilgilere ulaşmak mümkündür. Araç sahibi bu bilgilere https://www.neova.com.tr/hasar-durum-sorgulama.html bağlantısına tıkladığında açılan forma gerekli bilgiler girerek kolayca ulaşabilir.

Hasar durumu sorgulama işlemi yapmak için gereken şart hasar belgesinin hazırlanmış olmasıdır. Bu da hasarın ihbar edilmiş olmasını gerektirir.

Neova Sigorta Hasar İhbar

Neova Sigorta hasar bildirisi yapmak, hasar durum sorgulama işlemin gerçekleştirmek için gereklidir. Çünkü aracın yaptığı kazaya ve aldığı hasara ait bilgiler yalnızca araç resmi olarak hasarlı durumdaysa görüntülenebilir ve sisteme kaydedilir.

Neova Sigorta hasar ihbarında bulunmak için iki yol bulunmaktadır:

 • Neova Sigorta resmi sitesine girerek ihbarda bulunma
 • Neova Sigorta müşteri hizmetleri hattını kullanarak ihbarda bulunma

Müşteri hizmetlerinden ihbar yapabilme olanağı, aracın kaza yaptığı yerin düzenli bir internet erişimden uzak olması durumunda araç sahibine kolaylık sağlamaktadır.

Neova Sigorta resmi sitesinden ihbarda bulunmak için:

 • https://www.neova.com.tr/index.php bağlantısına gidilir,
 • ‘’Hasar ihbar’’ butonuna tıklanır,
 • Burada ilk önce poliçe sorgulama işlemi yapılmalıdır. Bu aşamada T.C. kimlik No, poliçe no, hasar tarihi ve telefon bilgileri istenmektedir
 • Poliçe sorgulaması başarıyla sonuçlandıktan sonra ihbar formu oluşturulur
 • İhbar raporu Neova Sigorta veritabanına girilerek kısa süre içerisinde araç sahibine dönüş yapılır.

Hasar ihbarı sisteme girildikten hemen sonra Neova Sigorta hasar durumu sorgusu yapmak mümkün hale gelir.

Bütün bu süreçlerden sonra araçtaki hasar küçük boyutluysa araç onarıma gönderilir.

Onarım işlemi bitikten sonra araç sahibi, aracını en yakın anlaşmalı servisten alabilmektedir.

Neova Sigorta Anlaşmalı Servisler

Neova Sigorta anlaşmalı oto servisleri, Türkiye’nin dört bir yanındadır. Bu anlaşmalı servisler sayesinde sigortalarını Neova Sigorta’dan yaptırmış olan araç sahipleri, nerede olurlarsa olsunlar kendilerine en yakın şubeden araçlarını alabilirler.

Araç sahibi isterse anlaşmalı olmayan bir oto servise de aracını gönderebilir. Ancak bu durumda bakım masrafları ve aracın serviste durduğu süreye bağlı olarak değişen bir ücreti aracını gönderdiği servise ödemesi gerekir.

Neova Anlaşmalı Servis Girişi

Neova Anlaşmalı servislere giriş yapılması, yani araç sahibinin aracını bu servislere bırakması için ihtiyaç duyulan bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler şu şekilde listelenebilir:

 • Taahhütname kasko
 • Taahhütname trafik (trafik teslim, ibra ve temlik belgesi)
 • Masak formu
 • Başvuru formu

Bu belgelerin temin edilmesi kolaydır. Bu belgeleri temin etmek için Neova Sigorta’nın resmi sitesine gidilebilir veya kısaca https://www.neova.com.tr/hasar-islemleri/anlasmali-servis-belgeleri bağlantısında açılan sayfada listelenen belgeler çıktı alınarak nüfus cüzdanıyla birlikte anlaşmalı oto servise gidilerek başvuru işlemi tamamlanabilir.

Neova Sigorta Kep Adresi

Neova Sigorta kayıtlı e-posta adresi, Neova Sigorta ile iletişime geçmenin bir yoludur. Bu adresher türlü hukuki belgenin, yazışmanın dijital ortamda korunması ve kolay erişim imkanlarıyla saklanması için Neova Sigorta tarafında oluşturulmuş adrestir.

Neova Sigorta kep adresine gönderide bulunmak için şirketin resmi sitesindeki ‘’İletişim’’ bölümünden doldurulan iletişim formunu göndermek yeterli olacaktır. Bu adres sayesinde Neova Sigorta, müşterinin kendisine ulaşmasını daha kolay hale getirmiştir.

Neova Sigorta Müşteri Hizmetleri Telefonu

Neova Sigorta müşteri hizmetleri telefon numarası  444 1 636 dır. Bu numara ile 7/24 iletişime geçilebilen Neova Sigorta’nın genel müdürlük numarası 0216 665 55 55 olup faks numarası ise 0216 665 55 99 dur. Bu kanallarda Neova Sigorta’ya ulaşmak ve her an Neova Sigorta hasar dosya sorgulama yapmak mümkündür.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here