Gündem

Netflix kullanıcılarına üzücü haber geldi: Netflix Türkiye abonelik fiyatları zamlandı!

Netflix Türkiye abonelik fiyatlarına yeni bir güncelleme geliyor. Son olarak Nisan ayında yapılan zammın ardından üyelik ücretlerine yönelik güncelleme ile oluşan fark kullanıcıların tepkisini çekecek.

NETFLİX ABONELİK PAKETLERİ

Netflix yıl içerisinde ikinci zammını yapacağını duyurdu. Netflix Türkiye abonelerine özel yıl bitmeden yapılacak yeni zam abonelik sistemine göre 3 farklı plan üzerinden uygulanacak. Bu paketler; Temel, Standart ve Özel paket olarak gruplandırılıyor. Bu paketlerin her biri farklı bir özellik sunuyor. Paketler yükseldikçe sınırlı olan kullanıcı sayısı artarken, reklamsız erişim sağlanabiliyor, görüntü kalitesi Ultra HD boyutuna ulaşıyor.

2021 YILI VE SONRASI NETFLİX ÜYELİK FİYAT DEĞİŞİMİ NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Geçmiş döneme bakıldığında Netflix abonelik ücreti Temel Paket, Özel Paket fiyatlarına yönelik güncelleme bu yıl içerisinde iki kez gerçekleşmiş olacak. 2021 yılında Netflix Temel Plan paketi 26,99 TL idi. Nisan ayında yapılan zamlarla beraber bu paket fiyatı 37,99 TL’ye yükseldi.

Özel plan paketi 2021 yılında 54,99 TL idi. 2022 Nisan ayında yapılan zamlarla beraber bu rakam 77,99 TL’ye ulaştı.

Netflix Türkiye abonelerine yapılacak yeni zamla beraber yıl içerisinde yapılan toplam zam oranı %70,39 artış göstermiş olacak.

NETFLİX TÜRKİYE YENİ ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Kullanıcıların en çok merak ettiği soru ise yapılacak yeni zam sonrası Netflix paketlerinin ne kadar olacağıydı. Nisan ayında zamlanarak 37,99 TL’ye ulaşan Temel Plan paketi yeni zam sonrası 45,99 TL’ye ulaşıyor. Nisan ayı zammı ile beraber 57,99 TL olan Standart Plan paketi yeni zamlarla beraber 69,99 TL oluyor. Nisan ayında yapılan zamla beraber Özel Plan paketi 77,99 TL’den 93,99 TL’ye artış göstermiş oluyor.

Aylık olarak satın alınan Netflix Temel plan paketi, Standart plan paketi ve Özel plan paketinde yapılacak olan yeni güncelleme şu şekilde oldu:

  • Netflix Temel plan paketi 45,99 TL
  • Netflix Standard plan paketi 69,99 TL
  • Netflix Özel plan paketi 93,99 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.