Para Piyasaları

Nokta atışı tahminiyle tanınan analistten yeni BTC yorumu geldi! “Bu seviye sürpriz olmaz…”

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta başında Bitcoin (BTC) öncülüğünde sert yükselişler kaydedildi. Bitcoin, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü 25 bin dolar sınırını kısa bir süreliğine aştı ve 23 bin dolar ile 25 bin dolar aralığında konsolidasyon yaşamaya başladı. Ardından hafta içinde gelen dalgalanmalar, Bitcoin’de düşüşleri tetikledi ve BTC 19 Ağustos  Cuma günü sert düşüşler yaşayarak 21 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

Cuma günü %11 oranda değer kaybeden Bitcoin, yeni haftaya da dengeli seyirde başladı ve hafif fiyat hareketleri ile dengesini korumaya devam ediyor. Bitcoin yatırımcıları artık sürdürülebilir bir ralliyi iple çekmeye başlarken, kripto para piyasalarının popüler analistinden endişe veren tahminler geldi.

ÜNLÜ ANALİSTTEN ENDİŞELENDİREN TAHMİN

Kripto para piyasalarının yakından takip ettiği, IntheMoneyStocks.com’un baş piyasa analisti olan Gareth Soloway, daha önce Bitcoin’in geçtiğimiz yılki en yüksek fiyat seviyesinden (69 bin dolar) 20 bin dolar bandına kadar düşeceğini başarılı bir şekilde tahmin etmişti. Bu denli büyük oranlı bir düşüşü doğru tahmin eden Soloway, Bitcoin fiyat hareketliliğine ilişkin güncel değerlendirmelerini paylaştı. Kitco’dan David Lin ile röportaj gerçekleştiren Soloway, Bitcoin’in düşüşlerine devam edeceğini öne sürdü.

Ünlü analiste göre Bitcoin bu olası düşüşlerde ilk olarak 17 bin dolar bölgesine ve oradan da 13 bin dolar veya 12 dolar bölgesine kadar düşüş kaydedecek. Soloway’in açıklamaları karşısında sunucu David Lin ise Bitcoin’in halihazırda yüzde 75 düştüğünü ve bu olası düşüşün de %50’lik bir düşüş anlamına geldiğini, dolayısıyla bu düşüşün çok da büyük olmadığını ifade etti.

SOLOWAY: UZUN VADEDE 500 BİN DOLAR OLABİLİR

David Lin yaptığı açıklamanın ardından benzer söylemlerde bulunan Soloway ise açıklamasında “Bitcoin’in 69 bin dolardan 21 bin dolara düşmesi büyük yankı uyandırdı. Bitcoin şimdi 12 bin dolara düşerse bu bir sürpriz olmaz. Şartlar buna işaret ediyor” dedi. David Lin, daha sonra Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın, Bitcoin’in 500 bin dolara ulaşacağı yönündeki tahminini hatırlattı. Soloway, uzun vadede Novogratz’ın haklı olduğunu düşündüğünü ve bu görüşe katıldığını ifade etti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.