Gündem

Öğretmen ve Eğitim çalışanlarına 12 bin TL ek promosyon anlaşması imzalandı: Ödemeler tek seferde hesaplara yapılacak!

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından banka promosyon güncellemelerine yönelik yeni bir paylaşım yapıldı. Hem öğretmen hem de eğitim çalışanlarına yönelik yapılan promosyon güncellemelerinde sonuca varıldı. Banka ile yapılan sözleşme doğrultusunda eğitim çalışanlarına yönelik ek promosyon 12.000 TL ödeme yapılması kararı verildi.

REKOR TEKLİF ENFLASYON KARŞISINDA ERİDİ!

Muğla İl Eğitim Müdürlüğü; Fethiye, Ortaca, Menteşe, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren okul ve kurumlarda görev yapan personellere yönelik yeni promosyon ihalesine sundu. 6100 personel için yapılan toplantı sonrasında 11.000 TL rekor promosyon teklifi sunulmuştu ve ücretler hesapları yatırılmıştı. Fakat enflasyonun etkisi hissedildi. Yeniden promosyon bedelinin güncellenmesi talebi oluştu.

ÇALIŞMALAR SONUÇ VERDİ!

Yapılan başvuru sonrasında artan talepler doğrultusunda çalışmalar tamamlandığı Muğla İl Şubesi ve il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan görüşme neticesinde promosyon ücretlerinin 12.000 TL olmasına karar verildi ve imzalar atıldı. Ek protokol imza töreninde il Milli Eğitim müdürü, Banka müdürü, İlçe müdür yardımcıları ve Eğitim Sendika Muğla il Başkanı katılım gösterdi.

“11 BİN TL İLE REKOR TEKLİF VERİLDİ!”

Alınan karar üzerine il Milli Eğitim Müdürü Emre Çay şu açıklamada bulundu:” 6 ay önce 4 farklı ilçe müdürümüzle bir araya gelindi. Öğretmen ve eğitim çalışanlarına yönelik promosyon ödemesinde 11.000 TL ile rekor sayılabilecek bir anlaşmaya imza atıldı. Geçtiğimiz ay memur maaşlarına yönelik yapılan yeni zamlarla beraber promosyonlarda da güncelleme gerçekleşti ve talepte artış yaşandı ve sonunda müjdeli haber verilerek süreç tamamlandı” ifadesini kullandı.

“EĞİTİM CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN!”

2022 Nisan ayında alınan karar ile 11.000 TL promosyon anlaşmasına imza atılmıştı. Bu anlaşmaya ek olarak 15 Ekim tarihinde yeniden düzenleme yapıldı ve tek seferde ödenmek üzere 12.000 TL ek promosyon sözleşmesine imza atıldı. İl müdürü Emre Çay: “Tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun” mesajını iletti. Kameralar karşısında ek protokol imza töreni gerçekleştirildi. İmzalar atıldı ve toplu fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra toplantıya son verildi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir