Omicron Haberleri Piyasayı Etkilerken Bitcoin Fiyatı 57.000 Doların Altına Düştü

Küresel olarak yayılan Covid-19 varyantına ilişkin devam eden raporlar, son günlerde hisse senetlerini ve kripto para birimlerini sert vurdu.

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

İlk olarak Güney Afrika'da tanımlanan ancak o zamandan beri ABD dahil birçok ülkede tespit edilen Covid-19 Omicron varyantına ilişkin haberler, son günlerde hisse senetlerini ve kripto para birimlerini hırpaladı. 

Bitcoin yıldan yıla %203 gibi büyük bir artış gösterse de Perşembe sabahı itibariyle 57.000$'ın altında işlem görüyordu. Ethereum da bir darbe aldı ve bu sabah itibariyle %4'ten fazla düştü. 

Geçen hafta, Bitcoin birkaç kez 54.000$'ın altına düştü , bu da Ekim ayının başından beri en düşük seviyesi. Fiyat hafta sonu 53.000-55.000 dolar arasında dalgalandı, ardından Salı günü tekrar düşmeden önce 58.000 doların üzerine çıktı. 

Bitcoin, 10 Kasım'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolara ulaştı. Ancak devam eden oynaklık, Omicron varyantını çevreleyen belirsizlikle daha geniş bir şekilde bağlantılı hale geldi ve Bitcoin'in "deneme zamanlarında güvenli bir liman" statüsünü sorguladı. 

Coindesk Genel Müdürü Emily Parker, Yahoo Finance'e yaptığı açıklamada, "Bunu 2020'de piyasalar Covid, Covid korkuları nedeniyle çöktüğünde gördük. Bitcoin onunla birlikte düştü. Dolayısıyla Bitcoin kesinlikle her zaman güvenli bir liman olarak hareket etmiyor." dedi.

Son zamanlardaki iniş ve çıkışlara rağmen, birçok uzman Bitcoin'in fiyatının yakında, belki de gelecek yıl gibi erken bir tarihte 100.000 doları geçeceğine inanıyor . 

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber