Editörün SeçimiPara Piyasaları

Onunkisi bir aşk hikayesi! Elon Musk ve Dogecoin yolu yeniden kesişti! Milyarder Twitter’da DOGE’yi yeniden sahiplendi!

Dünyanın en zengini Elon Musk, Bitcoin veya Ethereum değil doğrudan Dogecoin ile flört etmeye devam ediyor! Twitter üzerinden kurucu Billy Markus'a yanıt vererek DOGE'yi yeniden savunan Musk, yaptığı paylaşım ile binlerin kalbinde taht kurmayı yine başardı. Ne olursa olsun Musk, Dogecoin'e olan aşkında ısrarcı! İşte detaylar...

Kişisel serveti ile dünyanın en zengin insanı unvanını elinde bulunduran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son aylarda Twitter’ı satın alma hamlesi ile gündemdeydi. Bu anlaşmayı bir süredir askıda bekleten ve son olarak bir yatırımcının Dogecoin (DOGE) ile ilgili olarak “manipülasyon” gerekçesi ile açtığı 258 milyar dolarlık dava ile gündeme gelen Elon Musk, uzun süredir ara verdiği Dogecoin desteğini Twitter üzerinden bir kez daha gösterdi. Ünlü milyarder, büyük bir ilgi duyduğu Dogecoin ile ilgili olarak, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’a attığı dikkat çekici bir tweet ile adını duyurdu.

“Benim Dogecoin Arzum”

Twitter platformunda “Shibetoshi Nakamoto” takma ismini kullanan Dogecoin’in ortak kurucusu Billy Markus, yakın zamanda yaptığı bir paylaşımda “İşte benim Dogecoin arzum: İnsanlar aslında onu pump’lamanın ve saçmalığın ötesinde bir şey için kullanıyorlar ve ‘var olması için bir nedeni olsun’ saçmalığını da bir kenara koyuyorlar. Topluluk, kripto paranın ne olduğunu ve kripto piyasasının ne olduğunu anlıyor ve her şeyin aptalca olduğunu bilerek onunla eğleniyor” ifadelerini kullandı. Elon Musk, Markus’un bu paylaşımına başka bir tweet ile yanıt verdi.

Billy Markus’un Açıklamaları

Dogecoin’in kurucu ortağı Markus, bu paylaşımının ardından yeni bir paylaşımda “İnsanlar üzerinde çalışmaya, fayda ve güvenlik eklemeye ve gördüğüm ve en çok takdir ettiğim fayda sağlayan hizmetler üzerinde çalışmaya devam ederlerse harika olur. Aksi takdirde şikayet edenlerin ve saldıranların çoğu sadece kripto para piyasasına giriş yapamayan veya kripto para alamayan insanlardır” sözlerine yer verdi.

Elon Musk’tan Yanıt Geldi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Billy Markus’un ilk paylaşımının altına “Tesla ve SpaceX ürünleri, belki daha fazlası yakında” yanıtını verdi. Musk’ın Dogecoin ile ilgili bu paylaşımı yine çok büyük bir ilgi ile karşılaştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.