Gündem

Opel merakla beklenen yeni Astra modelini Türkiye’de satışa çıkardı! Fiyat listesi ne kadar?

Dünya genelinde Mart 2020’den itibaren otomobil fiyatlarında hızlı artışlar görüldü. Söz konusu fiyat artışlarının arkasında birçok etken yer aldı. Pandemi döneminde kapanmaların başlamasıyla birlikte üretim maliyetleri arttı ve bu da tedarik zincirinde aksamalara neden oldu. Beraberinde gelen çip krizi ve ilerleyen dönemlerde ortaya çıkan birçok makroekonomik faktörle birlikte otomobil piyasasında fiyat artışları kaydedildi.

Artan fiyatlara Türkiye’de ek olarak ÖTV zamları ve dolar kurundaki artışlar da eklenince, ülkemizde sıfır otomobil fiyatları beklenmedik seviyelere ulaştı. Araç sahibi olmak isteyenler ve otomobil tutkunları, otomobil markalarının yeni modellerine odaklanırken, Opel beklenen hamlesini yaptı ve en çok merak edilen modellerinden biri olan Astra’nın 6. neslini Türkiye pazarında satışa çıkardı.

YENİ OPEL ASTRA TÜRKİYE’DE SATIŞA ÇIKARILDI

Otomobil tutkunları, otomobil markalarının Türkiye pazarında satışa sunduğu araçları, başta fiyat listeleri ile araştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Opel’in en çok merak edilen modellerinden biri olan Astra da altıncı nesli de Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Opel Astra’nın Türkiye’de satışa çıkarılmasına ilişkin basın lansmanı ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) gerçekleştirildi. Ayrıca tarihte ilk kez, bir otomobil markasının model tanıtımı Maraş’ta gerçekleştirilmiş oldu. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da lansmanda basın mensupları ile bir araya geldi.

Opel Astra, Türkiye’de Edition, Elegance, GS Line ve GS olmak üzere 4 farklı donanım seçeneğiyle satışa sunuldu. Yeni Opel Astra 1,2 litre benzinli ve 1,5 litre dizel motor seçenekleri ile Türkiye’ye geldi. Ayrıca her iki motor seçeneğinde de “AT8” isimli, 8 ileri vitesli otomatik şanzıman bulunuyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, yaptığı açıklamada bu yıl pazarın 750 bin civarında olmasını öngördüklerini ifade etti ve markalarının hedefinin de pazardan %6 pay almak olduğunu dile getirdi.

OPEL ASTRA MOTOR ÖZELLİKLERİ

Her bakımdan gerçek bir tasarım simgesi olarak kendisini gösteren Yeni Opel Astra, Türkiye’de 668 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Astra almak isteyen vatandaşlar, bu süreçte ortalama 1 aylık bekleme süresi ile karşılaşıyor. Aracın dizel cephesinde 1,5 litre motor ile 130 HP’lik güç ve 300 Nm’lik tork seçenekleri yer alıyor. 0’dan 100 km/s hıza 10,6 saniyede ulaşan dizel motorlu yeni Astra, maksimum 209 km/s hıza ulaşabiliyor. Yeni Opel Astra’da dizel motorun asıl yönü, yakı tüketiminde ortaya çıkıyor. Yeni Opel Astra dizel motoru ile WLTP kriterlerine göre 100 km’de karma tüketimde 4,5 – 4,6 litre ortalama sunuyor.

YENİ OPEL ASTRA TÜRKİYE SATIŞ FİYATLARI

Fiyatıyla da ön plana çıkan Yeni Opel Astra’nın Türkiye’de fiyat listesi şöyle:

  • Edition 1.2 130 HP MT6 benzin – 668 bin 900 TL
  • Edition 1.2 130 HP AT8 benzin – 774 bin 900 TL
  • Edition 1.5 130 HP AT8 dizel – 824 bin 900 TL
  • Elegance 1.2 130 HP AT8 benzin – 844 bin 900 TL
  • GS Line 1.2 130 HP AT8 benzin – 894 bin 900 TL
  • GS 1.2 130 HP AT8 benzin – 924 bin 900 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.