PayPal'den beklenmeyen kripto açıklaması! Rekor büyüme geldi

PayPal ödeme devi olan şirket 2020 yılının sonlarında kripto dünyasına atılarak kullanıcılarını şaşırtmıştı. PayPal kripto dünyasına katıldıktan sonra kazançlarına daha da büyük kazançlar kattığını duyurarak büyük yankı uyandırdı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
PayPal'den beklenmeyen kripto açıklaması! Rekor büyüme geldi
PayPal ödeme devi olan şirket 2020 yılının sonlarında kripto dünyasına atılarak kullanıcılarını şaşırtmıştı. PayPal kripto dünyasına katıldıktan sonra kazançlarına daha da büyük kazançlar kattığını duyurarak büyük yankı uyandırdı.
Gazete Banka - Tolgahan Sarıkaş

PayPal ödeme şirketi, 2021 yılında mali sonuçlarını açıkladı. Açıklanan raporlara göre ödeme devi şirket gelir oranlarını %13 oranında artırarak büyük bir yükselişe geçtiğini de duyurmuş oldu. Gelir artışlarında ise kripto dünyasının büyük etkisinin olduğunu söyleyen PayPal, kripto dünyasında genişlemeye devam edeceğini de dile getirdi.

PayPal Mobil Hizmeti

PayPal mobil hizmeti ile 2021 yılında yayınladığı gelir raporunda çokça bahsetti. PayPal’in mobil hizmetinin büyük bir yüzdelik oranla kazanç sağladığı ve işlem hacmini 60 milyar dolara yükselttiği de duyuruldu. PayPal’in geçen dönem de duyurduğu işlem hacmi 38,4 milyar dolar iken 3.çeyreğin de %36’lık bir büyüme ile oldukça arttığı görüldü.

Şirket şimdi ki hedefinin ise Amazon ödemelerinde bir araç olarak kullanılabilecek olması olduğunu da belirtti.  Amazon ile çalışmalarının devam etmesi ve çalışmanın hayata geçirilmesi durumunda hizmetin ilk olarak Amerikan vatandaşları için geçerli olacağı da duyuruldu.

PayPal Venmo da Nedir?

PayPal Venmo ile yılın 3.çeyreğinde gelir ödeneklerin büyük bir miktar artış olduğunu belirten PayPal mobil uygulamanın büyük katkıları olduğunu da duyurdu.

PayPal Venmo uygulaması ile 2021 kripto ticaret yolunun önünü açmıştı. Böylelikle 7 milyondan fazla venmo kullanıcısı, mobil uygulama üzerinden BTC, ETH, BCH, LTC kripto varlıkları için de alım-satım ve saklama hizmeti almaya başladı. Ödeme devinden yapılan açıklamaya göre ise PayPal ded geliştirilen bu ödeme yönteminde gelirlerin artmasına büyük fayda sağladığı açıklandı.

PayPal Kripto Dünyasında

PayPal adlı dev ödeme şirketi olan şirket, 2020 yılının sonlarında kripto dünyasına katılarak hizmetlerin kriptolar ile yapılabileceğini de duyurarak büyük bir sevinçle karşılanmıştı. İlk olarak ABD kullanımına açılan kripto hizmeti için şirket 2021 yılında ise ülk işlem yelpazesini büyütme çalışmaları yaptığını da açıklamıştı.

PayPal’in kripto dünyasına geçişi ile mali tablolardaki rakamların hızla yükselmesi ile yılın ilk çeyreğinde 14,5 milyondan fazla yeni müşteriye sahip olduğunu açıklamıştı. PayPal şirketinin CEO’su Dan Schulman ise gelirlerde yaşanan bu artışı ve işlem hacminde yaşanılan genişliği kripto ödeme hizmetlerine bağladığını söyleyerek, şirketin kripto dünyasına katıldıktan sonra büyük bir yükseliş yaşadığını da duyurdu.

Kripto Dünyası İle Hacmini Genişletti

PayPal kripto dünyasında ki kazançlarını göz ardı etmeyerek, kripto dünyasında ki hacmini genişletti ve bu adımlarla 2021 yılında hizmetlerini Birleşik Krallık sınırlarına doğru götürdü. Bu hizmetler ile Birleşik Krallık müşterileri PayPal aracılığı ile Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para ticaretinin de yolunu açtı. PayPal kripto dünyasında ki çalışmalarını devam ettireceğini bildirirken, farklı söylentiler de ortaya atıldı.

PayPal’in yıl içerisinde çalışabilirliği ölçmek için Uniswap ile görüşmeler yaptığı bazı söylentiler arasındaydı. Bu söylentilerin devamında ise herhangi bir iş birliği ya da anlaşmaya adım atılmadı. Bu çalışma hakkında PayPal’den de herhangi bir açıklama gelmedi. Bunun yanı sıra PayPal her fırsatta kripto dünyasına katılmanın çok doğru bir karar olduğunu açıklarken, kendi dev ödeme şirketi içinde kripto dünyasında devam edeceğini ve kripto dünyasında ki alanlarını genişleteceğini de duyurdu. PayPal kripto dünyasına katılımını 2020 yılının sonlarında gerçekleştirmesine rağmen yıl sonunda bile kazançlarrının beklenmedik şekilde artışa uğradığını ve daha fazla kullanıcıya ulaştığını da açıkladı. Gözlemlenebilir artışların kripto dünyası var olduğu sürece durmadan devam edeceği de düşünülenler arasında.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN