Pazar raporu: Ethereum en yüksek seviyeye çıktı! Altcoin rallisinin sonu ne olur?

ETH, aynı dönemde BTC'deki %3'lük artışa kıyasla, geçen hafta yaklaşık arttı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Pazar raporu: Ethereum en yüksek seviyeye çıktı! Altcoin rallisinin sonu ne olur?
ETH, aynı dönemde BTC'deki %3'lük artışa kıyasla, geçen hafta yaklaşık arttı.
Gazete Banka - Tonyukuk Hoca

CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, Cuma günü tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.400$'a ulaştı ve Mayıs ayında bir önceki rekor olan 4.379$'ı aştı.

ETH, aynı dönemde BTC'deki %3'lük artışa kıyasla, geçen hafta yaklaşık %11 arttı. Teknik çizelgeler, dünkü Market Wrap'da tartışıldığı gibi ETH/BTC fiyat oranında 0,08'e doğru bir yukarı hedefle, bitcoin'e göre eter için daha fazla yükseliş gösteriyor .

Genel olarak, analistler, dalgalı ticaret koşullarına yol açabilecek ara sıra geri çekilmelere rağmen yılın geri kalanında kripto para birimleri için daha fazla yükseliş bekliyorlar.

Bitpanda baş ürün sorumlusu Lukas Enzersdorfer-Konrad, CoinDesk'e yazdığı bir e- postada, "Bitcoin ve büyük altcoinler gün içi grafiğinde son zamanlarda gördüğümüz gibi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde normal olan güçlü bir oynaklık yaşıyor" dedi.

Enzersdorfer-Konrad, "Son olumsuz günler genel piyasa yapısına zarar vermeyi başaramadı ve temeller ayrıca uzun vadenin kararlı bir şekilde yükselişe devam ettiğini gösteriyor" dedi.

Büyük rotasyon

Son zamanlardaki oynaklığa rağmen, bazı tüccarlar eter gibi alternatif kripto para birimlerinde (altcoinler) daha fazla yukarı yönlü pozisyon almaya başlıyor.

Küresel bir danışmanlık firması olan FundStrat, Perşembe günkü haber bülteninde, “Son zamanlarda, altcoinlerin daha spekülatif risk dönemlerinde sağladığı daha yüksek getirileri yakalamak için portföy tahsislerini bitcoinden altcoinlere kaydırma konusunda yatırımcılar arasında artan sayıda konuşma oldu” dedi. .

FundStrat , “İyi haber (BTC ve ETH fiyatı için), gelgitlerin geleneksel piyasalarda daha riskli bir düşüşe doğru kayıyor gibi görünüyor” diye yazdı.

Ether rekoru

Ether'in yeni fiyatı, blockchain verilerinin iyileştirilmesiyle aynı zamana denk geldi. CoinDesk'ten Omkar Godbole, akıllı sözleşmeli Ethereum blok zincirinin, kısmen shiba inu'daki (SHIB) güçlü eylem sayesinde son 24 saatte yaydığından daha fazla token yaktığını bildirdi .

Kendi kendini dogecoin katili ilan eden platformun arkasındaki platform olan Shiba Inu, 770.12 ETH'yi yakarak üçüncü en büyük ETH destroyeri oldu. Uniswap v.2 ve Tether sırasıyla 2.729.22 ve 1.248.72 ETH'yi yok etti.

Bazı opsiyon tüccarları , ABD düzenleyicilerinin yakında eter vadeli işlemlere dayalı bir borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayacağına bahse giriyor ve bu nedenle bir fiyat rallisi beklentisiyle ucuza parasız aramalar satın alıyor.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN