Gündem

Pedifen şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

Pedifen şurup ne kadar, güncel eczane fiyatı ve diğer detaylar yazımızda yer alıyor. Pedifen şurup fiyat, yan etkileri, kullanımı gibi ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

PEDİFEN ŞURUP NEDİR?

Pedifen , hafif ila orta şiddette ağrıyı tedavi etmek için kullanılan ve iltihaplanma, şişme, sertlik ve eklem ağrısı gibi artrit semptomlarını (osteoartrit, romatoid artrit veya jüvenil artrit) hafifletmeye yardımcı olan nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır (NSAID). Pedifen artriti tedavi etmez ve ancak almaya devam ettiğiniz sürece size yardımcı olacaktır. Ayrıca Pedifen, doktorunuz tarafından belirlenen ateş, adet krampları ve diğer durumları tedavi etmek için kullanılabilir.

Pedifen şurup ne kadar, kaç TL?

PEDİFEN'İ NASIL KULLANMALIYIM?

Pedifen kapsüllerini doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

Pedifen kapsüllerini aç veya tok karnına alınız. Midenizi rahatsız ediyorsa yemekle birlikte alınabilir. Yiyeceklerle birlikte alınması mide veya bağırsak sorunları (örneğin kanama, ülser) riskini azaltmayabilir. Sürekli mide rahatsızlığınız varsa doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Pedifen kapsüllerini bütün olarak yutun. Yutmadan önce kırmayın, ezmeyin veya çiğnemeyin.

Pedifen kapsüllerini doktorunuzun önerdiği şekilde bir bardak su (8 oz/240 mL) ile birlikte alınız.

Bir doz Pedifen kapsülünü unutursanız ve düzenli olarak alıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozunuzun zamanı yaklaştıysa, kaçırdığınız dozu atlayın. Normal doz çizelgene geri dön. Aynı anda 2 doz almayınız.

Pedifen kapsüllerinin doğru kullanımı ile ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza sorun.

PEDİFEN ŞURUP NİÇİN KULLANILIR?

Pedifen, baş ağrısı, diş ağrısı, adet krampları, kas ağrıları veya artrit gibi çeşitli durumlardan ağrıyı gidermek için kullanılır. Ayrıca ateşi düşürmek ve soğuk algınlığı veya gripten kaynaklanan hafif ağrıları ve ağrıları gidermek için kullanılır. Pedifen, nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır (NSAID). Vücudunuzun iltihaba neden olan bazı doğal maddelerin üretimini bloke ederek çalışır. Bu etki şişlik, ağrı veya ateşi azaltmaya yardımcı olur.

Artrit gibi kronik bir durumu tedavi ediyorsanız, ağrınızı tedavi etmek için ilaç dışı tedaviler ve/veya başka ilaçlar kullanma konusunda doktorunuza danışın. 

Pedifen'in bu formu çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu ilacı, doktor tarafından yönlendirilmedikçe 6 aylıktan küçük bir çocuğa vermeyin.

Ürünü daha önce kullanmış olsanız bile etiket üzerindeki malzemeleri kontrol edin. Üretici malzemeleri değiştirmiş olabilir. Ayrıca, benzer adlara sahip ürünler, farklı amaçlara yönelik farklı içerikler içerebilir. Yanlış ürünü almak size zarar verebilir.

Pedifen şurup ne kadar, kaç TL?

PEDİFEN ŞURUP NASIL KULLANILIR?

Bu ilacı kullanmadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ilacı doktorunuzun veya paket etiketinin belirttiği şekilde ağızdan, genellikle gerektiğinde her 6 ila 8 saatte bir alın. Her dozdan önce şişeyi iyice çalkalayın. Verilen damlalığı/şırıngayı kullanarak dozu dikkatlice ölçün. Doğru dozu alamayabileceğiniz için ev kaşığı kullanmayın. Bu ilacı alırken mide rahatsızlığınız varsa, yiyecek veya sütle birlikte alınız.

Dozaj, tıbbi durumunuza ve tedaviye verdiğiniz cevaba göre belirlenir. Mide kanaması ve diğer yan etki riskinizi azaltmak için, bu ilacı mümkün olan en kısa sürede en düşük etkili dozda alın. Dozunuzu artırmayın veya bu ilacı doktorunuzun veya paket etiketinde belirtilenden daha sık almayın.

Pedifen çocuklar tarafından kullanıldığında, doz çocuğun kilosuna göre belirlenir. Çocuğunuzun kilosuna uygun dozu bulmak için paketin talimatlarını okuyun. Sorularınız varsa veya reçetesiz bir ürün seçme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa eczacıya veya doktora danışın.

Bu ilacı "gerektiği gibi" (düzenli bir programda değil) kullanıyorsanız, ağrı kesici ilaçların, ağrının ilk belirtileri ortaya çıktığında kullanıldığında en iyi sonucu verdiğini unutmayın. Ağrı kötüleşene kadar beklerseniz, ilaç da çalışmayabilir.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız hemen tıbbi yardım alın. Kendinizi veya bir çocuğu ateş veya ağrı için tedavi etmek için reçetesiz ürün kullanıyorsanız, ateş kötüleşirse veya 3 günden fazla sürerse veya ağrı kötüleşirse veya 10 günden fazla sürerse hemen doktora başvurun.

PEDİFEN ŞURUBUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Pedifen için bildirilen advers olayların modeli, diğer nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar (NSAID'ler) için olana benzerdir.

* Gastrointestinal Bozukluklar: En sık gözlenen advers olaylar doğada gastrointestinaldir. Pedifen uygulamasını takiben bulantı, kusma, ishal, gaz, kabızlık, hazımsızlık, karın ağrısı, melena, hematemez, ülseratif stomatit, gastrointestinal kanama ve kolit ve Crohn hastalığının alevlenmesi bildirilmiştir. Daha az sıklıkla gastrit, duodenal ve mide ülseri ve gastrointestinal perforasyon gözlenmiştir.

* Bağışıklık Sistemi Bozuklukları: Pedifen ile tedaviyi takiben aşırı duyarlılık reaksiyonları bildirilmiştir. Bunlar, spesifik olmayan alerjik reaksiyon ve anafilaksiden oluşabilir; astım, ağırlaştırılmış astım, bronkospazm veya dispne içeren solunum yolu reaktivitesi; veya çeşitli tiplerde döküntüler, kaşıntı, ürtiker, purpura, anjiyoödem ve çok nadiren eritema multiforme, büllöz dermatozlar (Stevens-Johnson sendromu ve toksik epidermal nekroliz dahil) dahil olmak üzere çeşitli cilt bozuklukları.

* Enfeksiyonlar ve Enfestasyonlar: NSAID'lerin kullanımıyla aynı zamana denk gelen enfeksiyonla ilişkili inflamasyonların alevlenmesi (örn. nekrotizan fasiit gelişimi) tarif edilmiştir. Pedifen kullanımı sırasında enfeksiyon belirtileri ortaya çıkarsa veya kötüleşirse, hastanın vakit kaybetmeden doktora gitmesi önerilir.

* Deri ve Deri Altı Doku Bozuklukları: İstisnai durumlarda, suçiçeği enfeksiyonu sırasında ciddi deri enfeksiyonları ve yumuşak doku komplikasyonları ortaya çıkabilir.

* Kardiyak ve Vasküler Bozukluklar: Klinik çalışma ve epidemiyolojik veriler, Pedifen'in (özellikle günde 2400 mg'lık yüksek dozlarda) ve uzun süreli tedavide kullanımının, arteriyel trombotik olay riskinde (örn., miyokard enfarktüsü veya inme) küçük bir artış riski ile ilişkili olabileceğini düşündürmektedir.).

* Kan ve Lenfatik Sistem Bozuklukları: Lökopeni, trombositopeni, nötropeni, agranülositoz, aplastik ve hemolitik anemi.

* Bağışıklık Sistemi Bozuklukları: Anafilaktik reaksiyon.

* Psikiyatrik Bozukluklar: Uykusuzluk, anksiyete, depresyon, konfüzyon durumu.

* Sinir Sistemi Bozuklukları: Baş ağrısı, baş dönmesi, parestezi, somnolans.

* Göz Bozuklukları: Görme bozukluğu, toksik optik nöropati.

* Kulak ve Labirent Bozuklukları: İşitme bozukluğu, kulak çınlaması, vertigo.

* Solunum, Göğüs ve Mediastanal Bozukluklar: Astım, bronkospazm, dispne.

* Hepatobilier Bozukluklar: Hepatit, sarılık, anormal karaciğer fonksiyonu.

* Böbrek ve İdrar Bozuklukları: Çeşitli şekillerde nefrotoksisite, örneğin tubulointerstisyel nefrit, nefrotik sendrom ve böbrek yetmezliği.

* Genel Bozukluklar ve Yönetim Alanı Koşulları: Yorgunluk, ödem.

* Kardiyak Bozukluklar: Kalp yetmezliği, miyokard enfarktüsü.

* Vasküler Hastalıklar: Hipertansiyon.

PEDİFEN ŞURUP NE KADAR? FİYATI

Pedifen şurup satış fiyatı 12.99 TL'dir.

Flagyl Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Gaviscon Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Zinco Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Duphalac şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.