Gündem

Peditus şurup ne kadar? 2021-2022 güncel fiyat

Peditus şurup fiyat bilgisi ve diğer ayrıntıları yazımızda hazırladık. Peditus şurup fiyatı 2022 ve önemli bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz. İşte Peditus şurup ne kadar hakkında detaylar…

Peditus şurup nedir?

Peditus şurubu , çocuklara verilen bir öksürük şurubudur. Grip, öksürük, ateş, burun tıkanıklığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında daha çok kullanılır. Aktif bileşen Parasetamol, Guaifenezin, Prilamine maleat, Fenilefrin hidroklorürdür; Histaminin etkilerini yok eden, üst solunum yollarındaki tıkanıklığı gideren, balgam söktürücü, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.

Peditus şurubun faydaları nelerdir?

Peditus şurubu vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik semptomların tedavisinde etkili bir antihistaminiktir ve ayrıca kan damarlarının genişlemesinden kaynaklanan burun tıkanıklığı durumlarında kullanılır. burunda, balgamın akışkanlığını artırıcı Merkeze etki eden ateş düşürücü, analjezik ve öksürük kesici bir ilaçtır. İlacın kullanımı burundaki kan damarlarını daraltmaya izin verdiğinden, burun tıkanıklığı tedavisinde, balgamın akışkanlığını ve yumuşamasını arttırmak için; Soğuk algınlığı, grip, soğuk algınlığı, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit gibi üst solunum yollarının enfeksiyonuna bağlı baş ağrıları, kas ağrıları ve eklem ağrılarının tedavisinde ve üst solunum yollarının alerjik hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Peditus şurup ne zaman kullanılır?

 1. Yüksek ateş
 2. Kavramak
 3. Soğuk
 4. Üst solunum yolu enfeksiyonları
 5. Eklem ağrısı
 6. Burun tıkanıklığı
 7. Alerjik vakalar
 8. Bronşiyal sekresyonların iyileştirilmesinde
 9. Kas ağrısı
 10. Öksürük
 11. Boğazın tahriş olması durumunda

Peditus şurup ne kadar? (Güncel fiyat)

Peditus şurup güncel fiyatı 8.47 TL şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.