Gündem

Petrol fiyatları en düşük günlerini yaşıyor: Motorin indirimi akaryakıta nasıl yansıdı? İndirim sonrası piyasalarda son durum…

Küresel piyasalarda petrol fiyatları düşüyor. Akaryakıt indirimi son dönemlerde daha çok gündeme geliyor. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına yeni indirim yapıldı. 20 Eylül Salı günü İstanbul, Ankara, İzmir benzin, motorin, LPG  fiyatları ne kadar oldu araştırılıyor.

Yapılan araştırmalar son indirimlerle beraber benzin ve motorin fiyatlarında gerilemeyi beraberinde getirdi.

PETROLDE GERİLEME EYLÜL AYINDA %6 DÜŞÜŞLE HIZLANDI!

Brent petrolün fiyatı %3 oranında düşüş yaşadı. Dün sabah saatlerinden itibaren görülen bu gerileme 87,94 dolara kadar yaşandı. Eylül ayı içerisinde petrolde gerileme oranı %6’ya ulaştı. Petroldeki fiyat düştükçe akaryakıta indirim olarak yansıyor. Bugün geçerli olan motorin indirimi 1 lira 76 kuruş olarak akaryakıta yansıdı.

EYLÜL AYI BENZİN VE MOTORİN DEĞİŞİMİ

Eylül ayının başlangıcında motorin grubuna yönelik fiyat zammı uygulanmıştı. 6 Eylül’de uygulanan 57 kuruşluk zam sonrası motorinin litre fiyatı 18,66 TL’ye ulaştı. Benzinin litre fiyatına yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı.

GÜNCEL MOTORİN FİYATI NE KADAR OLDU?

20 Eylül Salı günü itibariyle motorin fiyatına 1 lira 76 kuruşluk indirim geldi. Yapılan indirimin ardından İstanbul, Ankara ve İzmir’deki motorin fiyatları değişti. İstanbul’da motorinin litresi 23,05 TL’ye kadar düştü. Ankara’da bu rakam 23,16 TL, İzmir’de ise 23,19 TL oldu.

İSTANBUL GÜNCEL BENZİN, LPG VE MOTORİN FİYATLARI

  • İstanbul benzinin litresi 19,23 TL
  • İstanbul motorinin litresi 23,06 TL
  • İstanbul LPG’nin litresi 10,73 TL

ANKARA GÜNCEL BENZİN, LPG VE MOTORİN FİYATLARI

  • Ankara benzinin litresi 19.34 TL
  • Ankara motorinin litresi 23,15 TL
  • Ankara LPG’nin litresi 11 TL

İZMİR GÜNCEL BENZİN, LPG VE MOTORİN FİYATLARI

  • İzmir benzinin litresi 19,34 TL
  • İzmir motorinin litresi 23,21 TL
  • İzmir LPG’nin litresi 11,73 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.