Gündem

Pılınızı Pırtınızı Toplayın Gidiyoruz! Elon Musk Dünyada İnsanlığın Biteceğini Açıkladı

Teknolojik altyapının güçlendiği giderek dijital evren olan Metaverse de belirmeye başladığı günümüz dünyasında Elon Musk açıklamaları ile yeni bir gündem yarattı. İleride kitlesel yok oluşun kaçınılmaz bir son olarak insanlığı etkileyeceğini ve bu etki ile yeni bir yer arayışına geçileceğini de belirtti.

Elon Musk Tweet’inde Ne Diyordu?

Tesla'nın kurucusu Elon Musk çarpıcı açıklamaları ile gündemde kalmaya devam ediyor. Son dönemlerde yaptığı yeni dünya açıklamaları ile dikkatleri üzerine toplayarak evrende yaşamın bir gün son bulacağını farklı ve tasarımsal olarak daha güçlü bir evrene kaçışın kurtuluş olacağını dile getirdi. Söz konusu paylaşımda “İnsanların tamamı yok olacak ve bu yok oluş sürecinde herhangi bir yere kaçma imkanı olmayacak” sözleri özellikle dikkat çekti. Yaptığı paylaşımlarda yaşamın dünya dışında farklı bir evrene yerleşerek devam ettirilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Söz Konusu Açıklamada Yeni Kaçış Yeri Peki Neresi?

Elon Musk’ın Twitter'da gündeme gelen o paylaşımı kaçılacak yerin neresi olduğuna dair merak uyandırdı. Musk kullanıcılarına yönelik olarak: “İnsanlık kitlesel bir yok oluşa sürükleniyor. Bu oluşumdan kaçmak isteyenler başka bir gezegene taşınmak zorunda” olduğunu bu sözlerle belirtti.

Elon Musk uzun bir süredir Metaverse adı verilen bir yeni dünya evreninden bahsediyor. Bu oluşuma göre pek çok kişi sanal dünyada yer satın almaya başladı. İnanılıyor ki gelecekte tasarımını daha da güçlendirecek olan bu sanal evren bambaşka bir boyut kazanacak. İnsanların çalıştıkları ve içinde kaldıkları bir barınak haline gelecek. Üç boyutlu insan figürlerinin tasarlanarak yeni evrende canlılığını sürdürebildiği şu şartlarda Elon Musk'ın vurguladığı kitlesel kaçışın odak odasının bu evren olduğu düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.