Piyasa Değerine Göre En İyi 5 Altcoin

Bitcoin dışında büyük hacimlere sahip diğer kripto paralar hangileri? En iyi performans gösteren altcoin listesi...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülen ilk kripto para birimidir, blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışır ve o zamandan beri, değerlemeleri 64 bin ABD dolarını geçmesine rağmen yatırımcılar arasında muazzam bir popülerlik kazanmıştır.

Mevcut çok sayıda özel kripto para birimiyle Bitcoin'in ötesine nasıl geçileceği sorusu ortaya çıkıyor. Piyasada 10.000 kadar özel kripto para birimi mevcuttur, ancak asıl mesele bunların arasından doğru olanı seçmektir.

En İyi Alt Coinler Hangileri?

Bitcoin, piyasa değeri söz konusu olduğunda diğer kripto para birimlerinin çok önündedir ve 1,17 trilyon ABD dolarının üzerinde toplam varlığı temsil eder.

Eter, 520 milyar ABD doları piyasa değeriyle ikinci sırada yer alıyor. 

Binance Coin, 88 milyar ABD doları piyasa değeri ile üçüncü sırada yer alıyor. 

Dördüncü sırayı 70 milyar ABD Doları piyasa değerine sahip Tether ve beşinci sırayı 66 milyar ABD Doları piyasa değeri ile Cardano alıyor.

Ethereum 2.0 (ETH)

Bu, fiyatının 4.600 ABD Dolarını geçtiği cari yıl boyunca en büyük ikinci ve en iyi performans gösteren altcoinlerden biridir. Ethereum 2.0'ın yükseltilmiş versiyonu, azaltılmış işlem maliyetleri ve ağ tıkanıklığını azaltan parçalama teknolojisi ile bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına sahip olacak. Ethereum 2.0 yükseltmesinin tamamlanması, satın almak için çevre dostu ve gelecek vaat eden bir para birimi anlamına gelecektir.

Binance Coin (BNB)

Binance, en büyük kripto borsalarından biridir ve başlangıçta, parası Binance'de işlem yapmak ve ücret ödemek için kullanılabiliyordu. Zamanla BNB, seyahatle ilgili rezervasyonların yanı sıra ticaret ve ödeme işlemleri için kullanımı genişletti. Ayrıca Bitcoin veya eter gibi diğer kripto para birimleri gibi alınıp satılabilir veya takas edilebilir. 2017 yılında ilk piyasaya sürüldüğünde fiyatı 5.300 kat artmıştı.

Tether (USDT)

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, ABD Doları veya Euro gibi itibari para birimleriyle desteklenen, eşdeğer para birimi yoluyla ihraç güvencesi sağlayan istikrarlı bir madeni para olduğu söylenir. Fiyatının nispeten daha az oynaklığı vardır ve tutarlı performansı onu yatırımcılar arasında favori yapar.

Cardano (ADA)

Bu altcoin, erken aşamalarda bir hisse kanıtı doğrulama mekanizmasını benimsedi. Proof-of-stake mekanizması, enerji kullanımını engellemenin yanı sıra paralel doğrulama da mümkün olduğundan işlem süresini hızlandırır ve böylece onu çevre dostu hale getirir. Cardano, akıllı sözleşmelere ve merkezi olmayan platformlara olanak tanır.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber