Para Piyasaları

Piyasa uzmanından korkutan Bitcoin tahmini: BTC 10 bin doların altına düşecek!

Kripto para yatırımcılarının takibinde olan isimlerden biri olan Peter Schiff, kripto para piyasasındaki sert düşüşü değerlendirdi. Altın yatırımları ile bilinen ve kripto paralara karşı görüşlerini sık sık dile getiren ünlü milyarder, yine çok çarpıcı bir tahminde bulundu. Lider kripto para birimi yaşanan son düşüşle birlikte 35 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin OBO Formasyonunu Kırdı

Bu düşüşü fırsat bilen Peter Schiff, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin fiyatının düşüş hareketine devam edeceğini söyledi. Milyarder yatırımcı, bu paylaşımında Bitcoin fiyat grafiğindeki omuz – baş – omuz (OBO) formasyonunun omuz bölgesindeki son düşüş ile birlikte kırıldığını vurguladı. Aşağı yönlü kırılmanın ardından Bitcoin’de yeni fiyat hedefinin 30 bin dolar seviyesinin altında olduğunu söyledi.

Peter Schiff, bu seviyenin de kırılması halinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolarda oluşan ikili tepe formasyonunu aktif olacağını ifade etti. Peter Schiff’in açıkladığı ikili tepe formasyonu gerçekleşirse, Bitcoin fiyatının 10 bin doların altında bir fiyat çöküşüne davetiye çıkarabileceğini söyledi.

“Bitcoin’in Değeri Sıfır Olacak”

Piyasa uzmanının bu paylaşımına Bitcoin’in değerinin sıfır olacağı şeklinde dikkat çekici bir yorum geldi. Peter Schiff ise bu yoruma “Sıfır olacağı konusunda hemfikirim. Ama düz bir çizgi olarak değil. 10.000 dolar seviyelerini kırdıktan sonra daha da düşmeden önce 20.000 dolar civarlarına bir dead cat bounce (ölü kedi sıçraması) beklerdim.” şeklinde cevap vermesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamı içerisinde değildir. Haberde yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi açıklamaları ve yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi değildir.

BİZLERİ FACEBOOK, INSTAGRAM VE TWITTER KANALLARIMIZDAN TAKİP EDEREK EKONOMİ VE PARA PİYASALARINA AİT GÜNCEL GELİŞMELERİ ANINDA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.