Para Piyasaları

Piyasaların gözde altcoinleri Dogecoin ve Shiba Inu ne durumda? Uzman analist Morgan DOGE ve SHIB analizlerini paylaştı

2021 yılı kripto para piyasaları adına oldukça olumlu bir yıl olarak geride kaldı. 2021 yılında Bitcoin (BTC) öncülüğünde neredeyse tüm kripto para birimleri yüksek fiyat seviyelerine ulaştı ancak yıl genelinde bazı kripto varlıklar, kripto para odaklı projeler daha büyük popülaritelere kavuştu. Özellikle yılın ilk çeyreğinde Dogecoin (DOGE) ile başlayan şaka coini akımları sonrası piyasalarda birçok şaka coini geniş sınırlara ve yüksek oranlı değer artışlarına ulaştı. Son dönemlerde popülariteleri düşüyor olsa da birçok yatırımcı şaka coinlerinde yeni bir patlamanın olacağı ihtimaline odaklanmış durumda. Uzman analist Jonathan Morgan Dogecoin ve Shiba Inu (SHIB) varlıklarını değerlendirdi.

Morgan’ın Dogecoin Analizleri

Analist Morgan, Dogecoin fiyat grafiğinde yükselen takoz formasyonunun görüldüğünü, fiyatın da bu seviyenin altına gerileyerek ayıları yeni short pozisyonlar almaya teşvik ettiğini dile getirdi. Son 24 saatlik süreçte DOGE %5’lik bir sıçrama ile yeni günde analiste göre satıcılar üzerinde baskı oluşturdu. Öte yandan gün içindeki satın alma baskıları ise analiste göre bu endişeleri dindirdi. Morgan, boğaların DOGE fiyatını yükselen takozun alt trend çizgisi üzerinde bir long pozisyon girişi için alan oluşturduğunu, bu bölgede bir günlük kapanış beklediklerini ifade etti. Ünlü analiste göre aşırı alım ve aşırı düşük seviyeler değerlendirildiğinde DOGE fiyatı 0,25 dolar seviyesine doğru hızlı bir artış gösterebilir.

Ünlü Analist Shiba Inu’yu Değerlendirdi

Morgan, Shiba Inu değerlendirmelerinde ise fiyatın düşen bir karma formasyonun destek çizgisine yaklaştığını ifade ediyor. Analiste göre aşağı yönlü olarak sınırlı da olsa bu bölgede risklerin olduğunu belirtiyor. Öte yandan Morgan, Ichimoku grafiğinde görülen SHIB fiyat hareketinin, yakın vadede bir yükseliş beklemek için çok az bir güç belirtisi gösterdiğini ifade ediyor. Morgan, SHIB için 0000,35 dolar seviyesinde satın alma emri, 0,0000250 dolar bölgesinde zararı durdurma ve 0,0000775 dolar bölgesinde de kâr hedefi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.