Para Piyasaları

Piyasanın en ünlü analisti, Eylül’de ralli başlatabilecek 5 altcoini sıraladı!

Kripto para piyasalarında tüm gözler bir süredir doğal olarak Bitcoin’in (BTC) üzerinde. Piyasaların yön belirleyicisi olarak hareket eden Bitcoin, bir süredir düşüş eğilimi ile yatay seyir arasında bir düzlemde fiyat grafikleri çiziyor. Aylardır aşağı yönlü hareket eğilimini sürdüren Bitcoin’de, 27 Ağustos tarihinden bu yana hafif dalgalanmalarla birlikte yatay bir seyir görülüyor.

Bitcoin’in piyasalarda yön belirlemesi beklenirken, en büyük kripto paranın “tehlikeli sularda” olduğu da biliniyor. Bitcoin’in kritik bölgelerde fiyat mücadelesi verdiği sırada, ünlü bir analistten Eylül ayında sürpriz yapabilecek altcoinlerle ilgili kritik bir analiz geldi. Analist, Eylül’de sürpriz yapmasını beklediği altcoinleri açıkladı.

CARDANO (ADA)

Kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden biri olan Michael van de Poppe, başta Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) olmak üzere birkaç altcoin için Eylül ayında ralli öngördüğünü açıkladı. Twitter’daki 625 takipçisine yönelik paylaşımda bulunan Poppe, ADA’nın uzun bir zamandır Vasil Hard Fork güncellemesini beklediğini ve bu güncellemenin ADA fiyatını, Şubat 2022’den bu yana görülmemiş bir seviyeye taşıyabilecek önemli bir katalizör olabileceğini ifade etti.

Poppe’a göre ADA için bu kritik gelişme öncesinde ADA, çift dip olduğunu doğrulayan güzel bir destek noktasına sahip. Poppe bu aşamada gelebilecek bir rallide hedeflerin sırasıyla 0,55 dolar ve 0,75 dolar olabileceğini ifade ediyor. Son 24 saatte %2,40 oranda artan ADA, yazım sırasında 0,49 dolar seviyesinde işlem görüyor.

RIPPLE (XRP)

Analistin listesinde ikinci sırada yer alan Ripple (XRP), analiste göre mevcut grafiğinde 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamasından yola çıkıldığında ivme kazanmaya hazırlandığını gösteriyor. Analist, XRP/BTC paritesinde 0,000017 (0,34 dolar) üzerindeki bir kırılmanın, 0,000022 seviyesini (0,44 dolar) hedefleyebileceğini öne sürüyor. Yazım sırasında XRP/BTC paritesi 0,0000166 (0,33 dolar) seviyesinde işlem görüyor.

EOS (EOS)

Michael van de Poppe’un listesinde üçüncü sırada ise bir diğer akıllı sözleşme protokolü olan EOS (EOS) yer alıyor. Analiste göre EOS 2 dolar seviyesine kadar bir yükseliş gerçekleştirecek ve bu yükseliş öncesinde 1,35 dolar seviyesindeki kritik desteği bir kez daha test edecek. Bu test hareketliliğinin ardından Poppe’a göre sağlam veriler sunan EOS, 2 dolar hedefine ulaşabilecek. Yazım sırasında EOS, son 24 saatte gelen %3’lük düşüşün ardından 1,48 dolar seviyesinde işlem görüyor.

LITECOIN (LTC)

Popüler analistin listesinde dördüncü sırada ise bir diğer önde gelen altcoin Litecoin (LTC) yer alıyor. Analist, LTC teknik verilerine bakıldığında, varlığın potansiyel olarak %35 oranında bir yükseliş yakalamadan önce hafif bir düzeltme yaşayabileceğini belirtiyor. Poppe’a göre LTC 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve fiyat 59 doların üzerinde kalabilirse ralli devam edebilir ve sonrasında LTC 80 dolar hedefine ulaşabilir. Yazım sırasında LTC, son 24 saatte gelen %2’lik artışla 60,67 dolarda işlem görüyor.

COSMOS (ATOM)

Analistin listesinde son olarak ise Cosmos (ATOM) yer alıyor. Analiste göre ATOM, 11 dolar seviyesindeki destek kilit bölgesinin üzerinde işlem görmeye devam ettiği sürece yükselişler de devam edecek. Analist, fiyatın 13 doları görmesi durumunda sıradaki hedefin 18 dolar olacağını öne sürüyor. Yazım sırasında ATOM, son 24 saatte gelen %3’ten fazla değer artışıyla 12,96 dolarda işlem görüyor.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.