Para Piyasaları

Piyasanın ünlü CEO’su Bitcoin’in adil değerini açıkladı! “Bu altcoine de güveniyoruz”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yine dalgalı fiyat hareketleri ile öne çıkmaya başladı. Bu fiyat hareketlerinde geçtiğimiz hafta ve bir önceki hafta yukarı yönlü grafik çizen Bitcoin, bu süreçte çift yönlü grafiklerle hafta sonuna kadar geldi. Hafta sonunda düşüşe geçen ve içinde bulunduğumuz haftaya da düşüşle giren Bitcoin, hafta ortasında Çarşamba günü değer artışları yaşamaya başladı.

Bu dalgalı süreçte 24 bin dolar ile 20 bin dolar seviyeleri arasında savrulan ancak son 1 haftalık süreçte elde ettiği değer artışlarıyla dikkat çeken Bitcoin adına, SkyBridge Capital’in kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci’den yorum geldi. Ünlü CEO, Market Watch’a yaptığı açıklamada Bitcoin’in adil değerini açıklarken, bir altcoin’de de net alıcı olduklarını dile getirdi.

SKYBRIDGE CAPITAL CEO’SUNDAN BTC DEĞERLENDİRMELERİ

Bilindiği üzere Bitcoin 2022 yılına iyi bir giriş yapmadı ve aylar boyunca düşüşlerle mücadele etmek durumunda kaldı. Kasım 2021’de 69 bin dolarlık ATH’den fazlasıyla uzaklaşan Bitcoin, Temmuz ayı itibariyle toparlanmaya başladı. Son haftalarda 24 bin dolar seviyesinin hemen üzerini kararsız fiyat hareketleri ile test eden Bitcoin, 23 bin dolar bölgesinde denge buldu ve son 7 gün içerisinde yaklaşık %10 oranda değer artışı yaşadı.

Yazım sırasında 23 bin 300 dolar bandında seyreden Bitcoin için, kripto paralara verdiği desteklerle bilinen SkyBridge Capital’in kurucusu ve CEI’su Anthony Scaramucci’den değerlendirme geldi. Market Watch’a konuşan Scaramucci, “Bitcoin zaten dibi gördü” açıklamasında bulundu.

“BITCOIN’IN ADİL DEĞERİ 40 BİN DOLAR”

Bitcoin’in yerel dip bölgesini daha derine indirip indirmeyeceği merakla beklenirken bu tartışmalara da dahil olan ünlü CEO, Bitcoin’in çoktan dibi gördüğünü iddia etti. Kripto para odaklı şirketler olan Three Arrows Capital (3AC), Celsius ve Voyager’in iflasından sonra kripto para piyasasındaki ayı sezonunun sona erdiğini söyleyen Scaramucci, yine de Bitcoin’in bu aşamada biraz daha düşebileceğini ifade etti.

Anthony Scaramucci konuya ilişkin açıklamasında “Sistemin kaldıracının temizlendiğine inanıyoruz. Bu bağlamda yaşanan döngüde 17 bin 500 dolar civarındaki seviyenin mevcut döngü için en düşük seviye olduğunu ve bu seviyenin altına düşeceğini düşünmüyorum. Bitcoin’in benimsenmesi, cüzdanların sayısı, kullanım durumları ve cüzdanların büyüme sayısına bağlı verilere ve adil piyasa değeri ölçümlerimize göre Bitcoin için şu anda adil piyasa değerinin 40 bin dolar olduğunu düşünüyoruz” sözlerini dile getirdi.

Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) güvendiklerini ve bu varlıklara inancını yineleyen Scaramucci, mevcut piyasa şartlarında Bitcoin’in hemen yükselmesini de beklemediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.