Ekonomi

Polislere ödenen promosyon protokolü değişti: Her yıl memur maaş zammına göre değişebilecek

Emekliler yönelik ödenen promosyonun ardından kamu kurum ve kuruluşlarına ödenen promosyondaki güncelleme tartışmalarında sona geliniyor. Emniyet Genel Müdürlüğü yapılacak yeni düzenlemeye yönelik polislere ödenecek promosyonda net bir karara vardı.

Emekliler ile başlayan promosyon yarışı kamu ve özel bankalarına sıçradı. Anadolu Üniversitesi çalışanlarına toplu olarak 41.500 TL ödeme yapacağını açıkladı. Adalet Bakanlığı bu hamlenin ardından her personeli için tek seferde 25 bin TL ödeme yapacağını duyurdu. Gözler diğer memur gruplarına çevrildi.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PROMOSYON KARARINI NETLEŞTİRDİ!

Yapılan yeni promosyon düzenlemesinde polislere ödenen ve Mart ayında %188 artış yaşayarak 104 TL’den 300 TL’ye çıkarılmış olan promosyon tutarı her 6 ayda bir memur maaş zammı ile beraber artış yaşayacak.

VAKIFBANK İLE MAAŞ PROTOKOLU İMZALANDI!

Uzun bir süredir maaş promosyonlarında düzenleme bekleniyordu. Enflasyon farkı kurumlardaki çalışanların maaşlarına henüz yansıtılmamıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü konuya son noktayı koydu. Son olarak 18 Mart 2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanan maaş protokolü kapsamında polislere aylık olarak ödenecek tutarın 300 TL’ye çıkarıldığı biliniyor. Alınan son karara göre her 6 ayda bir yenilenen memur maaşı ile beraber zam tutarı oranında promosyonlarda da artış yapılması kararına varıldı.

EGM’NİN RESMİ MAAŞ PROMOSYONU AÇIKLAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklama şu sözlerle yapıldı: “Türk Polis Teşkilatı tarihte önemli başarılara imza atmıştır. Ancak son günlerde terör örgütleri ile aynı dili kullanan kişiler personelimizin almış olduğu promosyon sözleşmesi hakkında ileri geri konuşmalarını sürdürüyor. Polisimize yönelik uygulanan maaş promosyon protokolü 18 Mart itibariyle Vakıfbank ile imzalanmıştır. 104 lira olan tutar 300 liraya çıkarılmıştır.

Promosyon ödemelerinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında yükselme yapılıyor. Buradaki 300 TL sabit bir rakam değildir. Türk Polis teşkilatının tarihindeki en yüksek rakamlardır. Promosyon ödemesinde memur maaş zammı 2023 yılı Ocak ayından itibaren geçerliliği olacaktır” denildi.

“VAKIFBANK İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR”

Her ne kadar yazılı açıklamada 2023 yılına işaret edilse de “Tüm bu süreçte gerekli görüldüğünde yeni durumlar üzerine Vakıfbank ile görüşmelerimiz devam ediyor ve bu süreç sonunda maaş promosyonu ile ilgili değerlendirme yeniden yapılabilir” dendi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.