Polygon, NFT Oyunlarını Müşterilere Getirmek için GameOn ile Stratejik Ortaklığa Giriyor

Polygon, NFT oyunları için yeni bir ortaklığa hazırlanıyor. Detaylar haberimizde...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

Ekim 2021'de Polygon, oyun kullanımını her ay [Aylık] %322 artırdıktan sonra benzersiz bir büyümeye tanık oldu. Tier 2 çözümü, blok zinciri oyun dünyasındaki hakimiyetini güçlendirirken, önde gelen bir oyun teknolojisi sağlayıcısı olan GameOn Entertainment Technologies Inc. ile stratejik bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık, oyun teknolojisi şirketi Polygon ve Polygon stüdyoları arasındadır.

İkincisi, GameOn'un Ethereum tabanlı ölçeklendirme platformunda NFT tabanlı oyunlar oluşturma yeteneğinden yararlanacak. Basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Anlaşma, Polygon Studios'un GameOn'un devam eden ürün geliştirme maliyetlerinin %50'si için seyreltici olmayan finansman sağladığını görecek."

Polygon kısa süre önce oyun şirketlerine hizmet etmek için Polygon Studios'u kurdu. Bu, Polygon'un geliştiricilerin web 2.0 oyunlarını merkezi olmayan web 3.0 teknolojisiyle birleştirmesine yardımcı olma yoluydu. Buna ek olarak, bir katman ekleyerek Ethereum'un yüksek gaz oranları sorunlarını aşmanın bir yolunu buldu ve blok zinciri işlemlerinden, kullanıcıların yaptığı NFT satın alımlarından hesaplama maliyetleriyle ilişkili gaz oranlarını kaldırmasına izin verdi.

Ayrıca, Web 3.0'a geçişe öncülük eden projelere 100 milyon dolar taahhüt etti. Yayına göre, Polygon DraftKings, DeFine ve şimdi GameOn'a yatırım yaptı.

Ortaklık, GameOn'un tahmin ve fantezi oyunları gibi beyaz etiketli müşteriler için halihazırda dağıttığı oyun katmanı için NFT'ler oluşturmasına, basmasına ve satmasına olanak sağlayacak. GameOn'un CEO'su Matt Bailey şunları söyledi:

“Polygon teknolojisinden yararlanan GameOn, hızla büyüyen Web3 ve metaverse ekonomilerine yenilikçi oyunlaştırma getirerek blockchain ve NFT'lere yönelmeye devam ediyor. Kaynak yönetimi ortaklıkları, birleşmeler ve satın almalar yoluyla, NFT tabanlı oyunlar da dahil olmak üzere oyunlaştırma için tek durak noktası olmaya devam edeceğiz.”

Blok zinciri NFT'ye dayalı video oyunları çekiş kazanıyor ve Venezuela, Vietnam ve Filipinler gibi ülkelerin oyuncuları ve vatandaşları arasında para kazanmanın bir yolunu açtı. Bu, işsizlikle veya ekonomik gelişme eksikliğiyle mücadele etmek içindir. Polygon, alandaki artan trendlerle birlikte ilerlerken, NFT tabanlı oyunları aracılığıyla bu tasarruflardan yararlanabilir.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber